Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gombostű hegynyi légbuborékok...

Gombostű hegynyi légbuborékok az akváriumüvegben?

Figyelt kérdés

Már több mint fél éve megvan az akváriumom (200+ liter) és ma a mágneses algakaparás közben vettem észre hogy egy-két gombostű hegynyi légbuborék van az üvegben. Simán az üveglapban, nem a ragasztásoknál, és szinte észrevehetetlenül kicsi, nem mint a gombostű feje, csak mint a gombostű hegye, közelebbről meg kellett nézzem hirtelen mert azt hittem csak valami lerakódás.


Ez gondolom a kezdetek óta ott van, mert később nem alakulhatott ki ugye? Okozhat ez bármiféle gondot?



2017. nov. 27. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, teljesen normális.
2017. nov. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 DjDomix válasza:
0%
Nos ez ezért van mert a halak elromthatták a gyomrukat és elég erős bélgázokat okoz melynek valahol távoznoa kell de mivel ez sűrűbb a víznél ezért ez az akvárium szélén marad.Ez minden halnál előfordulhat.
2017. nov. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Teljesen természetes jelenség, az akvárium egy élő közeg benne gázcserét folytató élőlényekkel, kezdve a halakkal, növényekkel, algákkal és folytatva a legnagyobb számban jelenlévő bomlási folyamatokat végző baktériumtelepekkel. Az üvegen általában az ott megtelepedett algák és bacik által termelt gázbubikat látod, hacsak nem csináltál friss vízzel, vagy túl hideg vízzel vízcserét de ebben az esetben több és nagyobb buborékokat látnál és amint letörölted újra képződnének. Nincs semmi ok aggodalomra de ilyennel máskor is találkozni fogsz.
2017. nov. 28. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Emberek!

Nem az üvegen van buborék, hanem az üvegBEN!


Kérdező, ha eddig nem volt baj, ezután se lesz. Nyilván kezdetektől ott van, nem tud idővel belediffundálódni valami buborék...

Ez a gyártásnál maradhatott ott.


De az üveg egy rettentően szélsőségesen viselkedő anyag, nem homogén, belső feszültségei lehetnek, teljesen másképp tud viselkedni 2 látszólag azonos üvegdarab.

Szóval megjósolhatatlan, mennyire gyengíti az anyagot, vagy mennyire nem.


Ezért mondom, hogy ha eddig nem volt baj, ezután se lesz, mert a feszültség a megszilárdulás után eloszlik, tehát az üveg szerkezete nem fog romlani idővel.


Egy olyan szélsőséges eset lehet a legrosszabb, hogy pont a buboréknál hozzácsapódik az üveghez valami kő, vagy keresztül halad rajta egy erős karcolás.

Úgy valószínűleg kevesebb erő kell a berepedéshez, mint ha tömör lenne.


Amit viszont nem értek, hogy miért gombos a példában szereplő tű, ha a hegye a lényeg?! Akkor nem mindegy? Lehet biztostű is, vagy simán tű.

;)

2017. nov. 28. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Korán van még, ezt jól benéztem. Kösz, hogy szóltál. Én meg szegény kérdező mondatait furcsállottam, miközben én nem tudok olvasni.:D Bocsánat.
2017. nov. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!