Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halnak meg a növényeim...

Miért halnak meg a növényeim az akváriumban?

Figyelt kérdés
Már a negyedik növény pusztul el teljesen, így elsorvadnak szinte. Két növény teljesen jól bírja a strapát, gyönyörű állapotban vannak, viszont a másik négy (van, amelyik csak az előző elpusztulása után lett beültetve) meghal. A halaim teljesen jól vannak, bár még viszonylag kezdő vagyok, csak májustól van akváriumom. Mit tudnék csinálni hogy túléljék? Megszoktam, hogy a szobanövényeimet kinyírom, mert elfelejtem locsolni, na de ezeket? :DD

2017. nov. 28. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem megfelelő környezetet biztosítasz nekik. Gondolom azt se tudod milyen fajták, ha csak így növényként emlegeted őket. Az akváriumi növények nagy része nem bírja a kezdő szettek és felszerelések nyújtotta környezetet, a kevést fényt, tápanyag hiányát, táptalaj hiányát. Valószínűleg nálad is ez a helyzet, csak olyan növényeket vegyél aminek tudod biztosítani az igényét.


Milyen növényeid vannak? Legalább körülírás szinten, vagy ha képet töltesz fel tudunk segíteni.

2017. nov. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Valóban nem tudom milyen fajták, őszintén szólva a bolti eladó is csak annyit mondott, hogy válasszam ki amelyik tetszik. De egyébként ez is közrejátszhat, mert most ha visszaemlékszek, a két életben maradt növényt apa vette, egy másik kereskedésben, ahol elvileg kérdezgették is az akváriumról.

Hasonlók vannak/voltak nekem is, nem vagyok mondjuk tutibiztos, hogy pont ezek. Az első kettő linkelt élte túl.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2017. nov. 28. 21:33
 3/7 Bubuka508 ***** válasza:
Valószínűleg kevés fényt kapnak a növényeid. Az első kettő azért érzi jól magát, mert kevésbé igényesek. Nekem is volt akváriumom, az sem biztos, hogy egyáltalán jó helyen van a lakásban. Mondjuk a fényigényt a világítás beállításaival lehet pótolni, de az csak egy része az összes feltételeknek. A hőmérséklet is számít, meg a víz tulajdonságai (kémhatás, stb.). Egyáltalán, egy akvárium helyét és beállítását ki kell kísérletezni, hónapokig is eltarthat, míg kiderül, hol és hogyan kerül egyensúlyba. Az sem biztos, hogy az igényesebb növényeidnek ugyanolyan összetételű víz kell, mint a halaidnak, amelyek vannak neked. Szóval ki kell mindent tapasztalni, de a szakirodalmat is nézd át.
2017. nov. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Első sorban és a fényre tippelnék de fontos lehet a tápozás is, főleg a talajba juttatott tápra gondolok. Viszont van egy jó hírem is, ha ez a két növény jól érzi magát mint írod, képesek az egész akváriumodat alsó és felső szinten is benőni rövid idő alatt. A baj akkor kezdődik ha valakinél semmi nem marad meg.:D
2017. nov. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 symmer ***** válasza:
Szia, mint említetted az elso kettő kevésbé igényes növény jól érzi magát , ha ez fenn áll es nem szeretnél néha igényes növény miatt költeni az akvariumra , a GreenAqua oldalán be tudod állítani a szuroben hogy csak az igénytelen fajokat dobja ki!
2017. nov. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy eldugott, sötét szobasarokba van a helyük. Ha igen, akkor valószínűleg a fényhiány miatt d....glődnek ki.
2017. dec. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A halak esetleg megrághatták a "szép zöld gyepet", illetve lehet az is, hogy kevés a fény.
2017. dec. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!