Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kakadu törpesügérnek milyen...

Kakadu törpesügérnek milyen aljzat jöhet szóba?

Figyelt kérdés

A leglényegesebb kérdés, hogy a sötét talaj vagy a világos talaj hozná ki a színüket jobban? :)


Sok helyen olvastam a kvarchomokot, de nem igazán vagyok biztos benne, mert jobban szeretem a sötét talajokat...


Esetleg egy JBL Manado (bár ez gondolom nem hozná úgy ki a színüket) vagy egy JBL Sansibar DARK mehetne nekik? Vagy esetleg nincs kvarchomokhoz hasonló sötét talaj?

A növényeknek mennyire jó a kvarchomok?



2017. dec. 2. 00:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék megjegyezni a kérdésemhez, hogy low-tech jellegű(!) növényes akvárium is lenne a tervek szerint.
2017. dec. 2. 02:27
 2/7 A kérdező kommentje:
A sötét aljzat mániám véget.. [link] Ez nem inkább bazalt zúzaléknak tűnik?
2017. dec. 2. 04:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a sötétet javasolnám, Manado-t viszont nem ! volt nekem is, de amint csapott egyet a törpesügérem a farkával már fel is keverte, annyira laza és könnyű aljzat. Fekete 2-3 mm-es aljzatos növényes akváriumomban folyamatosan volt szaporulat is.

Amennyire tudom, a növények is elvannak a homokos aljzatban, csak lassabban fejlődnek.

2017. dec. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor egy JBL Sansibar DARK vagy esetleg egy Euro-Pet fekete homok (ez az ára miatt jobb lenne)??
2017. dec. 3. 15:57
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Euro-Petet nem ismerem. JBL Sansibar ORANGE-om van, szerintem megéri rászánni a pénzt. Nem éles, könnyű kezelni, nehezen kavarodik fel, ha mégis, gyorsan ülepszik, szépen fejlődnek benne a növényeim (javarészt vízikelyheim vannak).


Az biztos, hogy én a nagy szemű aljzatokat és az éles aljzatokat hanyagolnám, ezek a szájukba véve átforgatják az aljazatot.

2017. dec. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Feketéééééééét!!!!!!!!!! Szerintem "szigorúan" fekete illik hozzájuk, mert az nagyon elegáns hozzájuk!!!!
2018. jan. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:

Én is nagyon a feketére hajlok, csak az a kérdéses inkább, hogy megtudom e úszni olcsóbban vagy sem (JBL Sansibar DARK vagy Euro-Pet fekete homok)? :D

2018. jan. 3. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!