Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel ragasztanak nagyméretű...

Mivel ragasztanak nagyméretű akváriumot?

Figyelt kérdés
2010. jún. 2. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Spéci akváriumragasztóval.Üvegezők boltjában lehet kapni.
2010. jún. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Sziloplaszt-tal. Ez egy speciális üvegragasztó, bár gyártja több cég is, de oda kell figyelni, hogy csak olyat vegyél, amin rajta van az akvárium ábrája, és a transzparens (színtelen) felirat. Bár nagyobb akváriumot érdemes hozzáértő (nem mindegyik az) üvegessel megcsináltatni.
2010. jún. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Minden akváriumot akváriumragsztó sziloplasttal illik ragasztani.

A kérdés, hogy mi számít nagynak. Ha nincs rutinod, akkor inkább keress valakit, aki ért hozzá.

A traszparens-es megjegyzés pedig finoman szólva butaság.

2010. jún. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Első vagyok. A Sziloplaszt nem akváriumhoz való, építészeti

szilikontömítő-ragasztó.A megfelelő Aquasilicine, DC.

Azért írtam az Üvegezők Boltját, mert ha magad készíted, itt tanácsot is kaphatsz.Számításokat kell végezni, hogy mekkora akváriumot csinálsz, milyen üvegből, kell-e nyírószilárdságnak is lenni, vagy csak húzó.Ettől függ az építés módja, a merevítés stb.A transzparens ragasztót nem ajánlom, az algásodás kártétele miatt. Fekete a nyerő.

2010. jún. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
transzparenses vagyok: évek óta ragasztunk akváriumokat átlátszó ragasztóval(akár 5-600 litereseket, nem tudom ezek elég nagynak számítanak-e), nem okoz semmi gondot hosszabb távon sem. Azért írtam, hogy inkább ilyennel csinálja, mert a feketét ha elszúrja, sokkal rondább, mint az átlátszó.
2010. jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Anti-transzparens vagyok :-)

Ha jó márkát használ az ember, akkor a ragasztó minősége nem függ a színétől. De 30-40 liter felett a fekete már vizuálisan nem terhelő, sőt szebb is és az algásodás miatt is szerencsésebb.


A "sziloplaszt" gondolom szilikonos rugalmas "valamit" jelent, így az Aquasilicone és a DC is az.

2010. jún. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Megegyeztünk! Meghajlok az érvek előtt.
2010. jún. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tökmind1 a színe a szilikonnak.


Nemmellesleg - főleg tengeri akváriumoknál - sokkal érdemesebb feketével ragasztani, mert az átlátszó átengedi a fényt és a tengeri mészalgák betelepednek a szilikon és az üveg közé, szétfeszítik a szilikont és elenged a teknő extrém esetben.

2010. jún. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Am kinyílt az akváriumom teteje 1-1mm-t és szét akartam szedni hogy újból összeragasszam.A mérete 100X50X40
2010. jún. 5. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!