Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyhogy az akváriumi halak...

Hogyhogy az akváriumi halak ennyire kényesek a hőmérséklet változásra amikor a természetben folyton változik a hőmérséklet?

Figyelt kérdés
Értem én hogy az akváriumban nemesített halak kényesebbek, de gondolom az eredeti élőhelyükön a folyókban és tavakban sem állandó a hőmérséklet, akkor itt nálunk miért olyan gázos ha pl nincs fűtő az akváriumban és ingadozik a hőmérséklet? Nem olyan kényes vagy melegigényes halakra gondolok mint pl. a betta és a molli, hanem hőmérséklet terén igénytelenebbekre. Náluk miért nem lehet hogy szobahőmérsékleten van az akvárium vize pl egy átlagos 20-22 fokos szoba esetén?

2017. dec. 12. 18:14
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Kedves patterson többet olvastam a témáról mielőtt belevágtam az egészbe mint gondolnád, még csak nem is utána álltam neki megismerni az akvarisztikát hanem hónapokat csak tanulással töltöttem, úgyhogy kikérem magamnak a lekezelő "ne okoskodj, olvass!!!" hangnemet.


Egy állóvízben nem hűl le az egész víz egyszerre, de például a folyók és patakok folyton mozgó vize elég egységesen hűl le pontosan a vízmozgás miatt, úgyhogy ha csak nincsenek nagyobb forgók vagy "vízcsendes" helyek akkor akklimatizálódniuk kell a hűléshez, és nem rohannak kilométereket fel a folyón hogy ilyen helyet találjanak.


És neked lenne szükséged az olvasásra ha szerinted ekkora százalékban kell a minimum 26 fok, ugyanis a legtöbb trópusi faj 24-26 fok között mozog, de semmiképp sem a 26 a minimális kedvező hőmérséklet nekik. De persze nem lehet egységesíteni mert halanként eltérőek az igények, de ha szerinted 90%-ának ez a minimum akkor nálad vannak a bajok.

2017. dec. 20. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!