Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Haltetvek lehettek?

Haltetvek lehettek?

Figyelt kérdés
Ma pucoltam ki az akváriumot és amikor raktam volna vissza a halakat láttam csak meg, hogy az algaevőn és a Kékpajzsos páncélosharcsán(szóval azokon, amik nem úsznak, hanem általába az akvárium alján vannak) kisebb bogarak mászkálnak. Olyan 1-2 mm nagyságúak lehettek, szürke színűek és nem is a halakon, hanem inkább alájuk másztak, vagy nem is tudom. Próbáltam utána nézni, hogy mik lehettek, de nem igazán akadtam eredményre. Valakinek van esetleg valami ötlete, hogy mik lehettek? Válaszokat előre is köszönöm!

2017. dec. 16. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem haltetű fertőtlenítsd az akváriumot (nagy nyomású vízzel kimosni vagy ilyesmi, vegyszert ne használj) a halakon ha találsz szedd le valamivel és gyújtsd meg (én is ezt csinálom ha találok, néha pukkan :D) utánna nézd kb. 2-3napig a halakat hogy nincs-e rajtuk megint, ha igen újra takarítás arra figyelj hogy ne csináld túl gyakran mert a halak elpusztulnak a folyamatos rakosgatástól.
2017. dec. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Nem biztos hogy haltetű, nem csak a fenéklakókon lenne. De az nagyon rossz ha "kipucolod" az akváriumot, soha nem szabad teljes vízcserét csinálni, ez alapszabály. Nem tudom mekkora az akvárium, mennyi és milyen lakója van de hetente kell 30% vizet cserélni. Az egészet tilos, mert kinyírtad most is a biológiai szűrésed. Ez miatt betegednek meg a halaid.
2017. dec. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sajnos szükségesnek találtam egy teljes tisztítást, mert így is valami baci lehett a vízben, mert egymás után pusztultak el a halak :( Lehet, hogy kinyírtam a biológiájukat, de régebben is, ez segített valamit rajtuk, amikor hasonló történt, és valami csoda folytán elég sokáig bírják nálam, ha azt mondod, hogy ez árt nekik (pedig tisztítás után mindig jobban lettek). Viszont ilyen bogarakkal soha nem találkoztam még és lehet, hogy megfertőzték a többieket is, mert elég rossz színben voltak.



Sajnos én csak "örököltem" a halakat, és megválni tőlük nem tudtam, így próbáltam a lehető legtovább életben tartani őket (közbe meg szaporodtak...). Sajnálom őket, de ha itt a vége, akkor itt a vége. De megnyugtatok minden kedves kommentelőt/komment olvasót, hogy nem kezdek még egyszer halak tartásába, ha egyszer végleg elpusztul az összes nálam, nem akarok más halakat bántani!

2017. dec. 16. 22:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha már volt ilyen gond akkor alapjaiban van a probléma, add meg a kérdésekre a választ és segítünk:

Hány liter?

Hány és milyen hal van benne?

Milyen szűrő van benne?

Milyen gyakran csinálsz vízcserét?

2017. dec. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! :)

50 literes az akvárium és mostmár csak 14 molly (+1 kicsi), 1 algaevő és 2 páncélosharcsa van benne. Szűrőként egy Aquael FAN MINI Plus működik és egy buborékos levegőztető is van benne. Heti kb 2 cm vizet cserélek, de hogyha látom, hogy valami nem stimmel és elpusztulnak, akkor szoktam teljes vízcserét alkalmazni (kb 2 havonta).

2017. dec. 16. 22:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Húúúha nagyon nagy a baj. Mollit csak 100 liter felett lehet tartani, de abban is csak 6-8 halat. [link]

Te a felében tartasz kétszer annyit plusz még mellette más halat is. Az algaevő gondolom az anci, azt is 90 litertől lehet párban tartani mert 15 centire is megnőhet, de amíg kicsi el lenne éppenséggel ebben az akváriumban, a páncélosok is elvannak még (bár őket is 80 litertől ajánlott tartani és rajban, azaz legalább 6-8 egyed). Gyakorlatilag az összes mollit el kéne ajándékozd valakinek mert azért hullanak mert kicsi nekik az akvárium és folyamatos mérgezésben vannak. Nem tudom hány fokos a víz, de a molli melegigényes hal és kell neki kb 27-28 fok.


A "2 cm" víz nem tudom hány liter de biztos hogy nagyon kevés, 50 liternél kb 10-13 liter vizet kéne cserélj hetente, egy napja álló azonos hőmérsékletű vízzel. A szűrő sem elég alapból az akváriumra, nem hogy egy ilyen durván túltelepített akváriumba. SOHA nem szabad teljes vízcserét csinálni, soha, ez egy nagyon alap alapszabály, azt a kevés biológiai szűrést is lenullázod ami van.


Nincs valahol állatkereskedés a közeletekben? Az összes mollitól meg kéne válnod mert csak tovább fognak hullani.


Tudom hogy nem a te hibád mert megörökölted, de ezek a halak most csak agonizálva haldokolnak sajnos, az lenne a legjobb ha a mollik mindenképp mennének.

2017. dec. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos az az állatkereskedéses, ahova járni szoktam haltápot venni, nem fogad be állatokat :( De köszönöm a tanácsokat, ha a hely méretével nem is tudok mit kezdeni, a hőmérsékletre és a vízcsere mértékére ügyelni fogok, hátha kis eséllyel, de túlélik.
2017. dec. 16. 23:42
 8/8 A kérdező kommentje:
Update: És mint mindig most is működött ez a teljes tisztítás. Addig minden nap legalább 1 hal halt meg, azóta pedig egy sem. Nem értem ezt, ha ez csak árt nekik, hogyan lettek jobban? o.O
2017. dec. 22. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!