Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehettek rosszul a halaim?

Mitől lehettek rosszul a halaim?

Figyelt kérdés

Nemrég telepítettem egy akváriumot. Mindent átforraltam, tettem bele Kristályt, ment az aksi üresen eleget, mire jöttek a halak...

2 napja benne vannak, nem volt semmi gond.

Ma ahogy hazaértem, azt vettem észre, hogy teljesen elszíntelenedtek, az akvárium alján alig-alig úszkáltak...

pedig megy a szürő és a fűtés.


Ahogy felkapcsoltam nekik az íróasztali lámpát egyből szinte életre keltek.


Esetleg alacsony volt a hőmérséklet? 24fokra volt állítva, most 25-re tettem...


vagy túl kemény a víz?

Esetleg csinálhatok részleges vízcserét, deszt vízzel?


2 fekete tetra, 5 neonhal és 3 vörösszemű pontylazac van benne, plusz egy ancistrus.


2010. szept. 10. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Állandó világitás van?
2010. szept. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nincs. estére kapcsolok be nekik egy asztali lámpát.
2010. szept. 10. 21:53
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
Persze, lehet egy kicsit lágyítani a vizet. Tegyél bele egy kis tőzegkivonatot is, épp, hogy megszínezze kissé a vizet.Ha vörösneonok vannak akkor 26 fokra állítsd a fűtést, ha kék akkor maradjon inkább így.Kellene még, dús növényzet és 9-10 órás világítás lehetőleg 5000K ( kelvin ) vagy e feletti színhőmérsékletű.Javasolnék sötét hátteret, esetleg sötét fedőréteget a talajra.Hetente csinálj 30%-os vízcserét.
2010. szept. 11. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

a háttér és az aljzat sötét!

köszönöm a választ! beszerzek állandó világítást.

esetleg abban tudnál segíteni, hogy mikor világítson és mikor ne? Gondolom azért valami bioritmust be kell állítani.


megcsináltam a részleges desztvizes cserét. fűtés 25 fokon van. vörös neonok egyébként...

menjen mindenképp 26 fokra?

nem lesz az sok az ancimnak, a tetráknak és az izzószeműeknek?

2010. szept. 11. 13:27
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem vegyea akváriumom van sokféle hal van benne nyáron felment 28-29 fokra hiba van klima a szobába, semmi bajuk nem lesz. Nekem reggel 8-19 ig megy a világitás automatikus bekapcsolással. Estére nem kell lámpa valamikor ők is pihenni akarnak, levegőztető sem szükséges ha sok növény van éjszakára de a fütő az mindig legyen bekapcsolva hogy állandő hőmérséklet legye.
2010. szept. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Biztos lehetsz benne, hogy nem sok,a 26-28 fok, sőt ez az ideális.Csak a kék neonoknak lenne egy kicsit sok, de ők is elviselnék,különösebb gond nélkül.Viszont 25 fok alatt a vörös neonok,tetrák,már fáznak.A vörösszeműnek és az ancinak mindegy lenne, ők 23-28 között tarthatóak.Nem a halaknak kell a világítás, hanem a növényeknek és nem valamilyen, hanem legalább az 5000K-es, ha szép növényeket akarsz.A növények viszont azon túl hogy szépek,nagyon fontosak a halak számára,növeli a biztonság érzetüket.Nem utolsó sorban, szűrik, tisztítják a vizet, oxigént termelnek,felélik az alga tápanyagait,stb.Gyakorlatilag rád van bízva, hogy mikor kapcsolod fel a világítást, csak legyen meg 9-10 óra,lehetőleg folyamatosan, ha nincs, vagy kevés a természetes fény.Este 8-9 után, már csak kis teljesítményű lehetőleg vörös-kék díszvilágítást használj.Nem tudom mennyi természetes fényt kap az akváriumod, így nem sokat tudok segíteni abban, hogy mikor lenne ideális világítanod.Minden esetre, nem túl jó ki-be kapcsolgatni, max 1-2 alkalommal ha muszáj.
2010. szept. 14. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.... beszereztem a tetővilágítást, kb. 7000K.

mint utóbb kiderült nem vörösneonok, hanem kékek.


szeretnék bele növényt, de nem tudom milyet... és hogyan kell őket telepíteni?

egyébként egy 60L-s akváriumról van szó.


hőfokot felemelem akkor 27-re.

2010. szept. 16. 15:55
 8/8 A kérdező kommentje:

egyébként megfigyeltem, hogy amikor "alszanak", vagyis nem aktívak, akkor ilyen színtelenek...

egyébként nagyon jól el vannak, a tetrák a neonokkal szoktak "aludni" nagyon aranyosak. :)

2010. szept. 16. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!