Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyit világítson az akvárium...

Mennyit világítson az akvárium világítás?

Figyelt kérdés
Egy szál növény van az akiban, a többi műnövény. 100 literes az aki. 34 wattos a világításom, és arra vagyok kíváncsi, egy nap mennyit kellene világítania. Nem akarok nagyobb teljesítményű világítást, pont ezért vannak növények. A kérdés első sorban az algásodás miatt van.

2017. dec. 22. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Kb 8-12 órát.


Azért ilyen tág, mert egyrészt te tudod kitapasztalni, hogy annak az 1-nek mennyi fény kell, másrészt nem egy nagy fényerő, hogy annyira szigorúan kéne venni, ezen kívül az algásodás bonyolultabb kérdés, ha növényzet terén nincs konkurencia, akkor akármilyen keveset is világítasz, támadni fognak, ezért más módot kell választani ellenük. Pl szűrés fokozása.

2017. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én kivenném azt az egy növényt, semmi értelme nincs. Akkor még világítanod se kéne. Sötétben meg nem nőnek az algák.
2017. dec. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
csak a barna alga és társai
2017. dec. 22. 18:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer kb 0,8 w/l-nél támadott be a barna alga.


Ettől még jöhet sötétben is, de ez csak egy sztereotípia, hogy csak sötétben, és a sötéttől terjed.

Ezért mondom, komplexebb dolog ez.


A fénnyel, pláne ha kevés, nem lehet annyit ide oda variálgatni, hogy az önmagában megoldás legyen az algákra. Az csak egy töredéke az egésznek.

2017. dec. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!