Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy aranyhalnak elég egy 25...

Egy aranyhalnak elég egy 25 literes akvárium?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy aranyhalat. Még sosem volt halam és nem nagyon tudom mit kéne tenni. Olvastam a neten hogy hideg vízben szeretnek lenni meg stb. Azt is olvastam hogy 2 halnak elég 100/200 literes akvárium de nincs annyi pénzem venni még hozzá szűrőt nyövényeket kacicsot stb. Viszont egy jó kis környezetet akarok neki teremteni!

2018. jan. 1. 21:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
nem elég neki
2018. jan. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Vidd vissza, minimum párban kell tartani minimum 200 literben. Ha ezt nem tudod biztosítani meg se tartasd. A 25 literben tilos gerinces állatot tartani, törvény is előírja.
2018. jan. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

25 liter semmilyen halnak nem elég - (törvény van róla)

Aranyhalnak tényleg 150-200 liternél kezdődik az, amiben lehet tartani, nem hogy "jó kis" környezetet nem tudsz neki teremteni ez alatt, hanem semmilyet. Talán életben tudod tartani egy ideig, de semmi több.

2018. jan. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Kedves Kérdező! Kezdd azzal, hogy utánaolvasol az akvarisztika alapjainak, és a halak igényeinek. Az előttem szólóknak igaza van. Ha előre olvasol, rengeteg fáradságtól, felesleges pénzkidobástól kíméled meg magad.
2018. jan. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

És ki volt az a nagyon okos, aki aranyhalat ajándékozott neked, miközben se akváriumod sincs, se a halakról nincs halvány fogalmad se? Ráadásul nincs egy vasad se, hogy bármit vegyél neki?

Vidd be szépen holnap reggel a kereskedésbe és mondd meg, hogy nem tudod gondozni és vegyék be.

Ha egy váza méretű akváriumban akarod tartani, és annyit tudsz, hogy hideg vízben, akkor max. 2 nap alatt ki fogod nyírni szerencsétlen halat.

Akitől kaptad, annak mg mondd meg, hogy köszönöd szépen, de fogalmad sincs az akvarisztikáról és pénzed sincs ellátni egy halacskát, úgyhogy inkább a témáról szóló könyveket vegyen neked, ha legközelebb meg akar lepni.

2018. jan. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Salx Narval ***** válasza:
64%
Már ma reggel vidd vissza. Ne nézegesd, ne várakozz vele mert így nagyon hamar elpusztul az a szerencsétlen állat.
2018. jan. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Dehogyis elég annak egy 25-ös!!!!!!!!!!!!

Nekem 5 van 500 literbe!!!!

2018. jan. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Nagy hely kell nekik, ugyanis néha van, hogy akár félkilósra is megnőnek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2018. jan. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Oke félreérthető lehettem! Ez nem egy tavi hal ez csak egy díszhal.
2018. jan. 2. 15:53
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

" Oke félreérthető lehettem! Ez nem egy tavi hal ez csak egy díszhal."

Oké, be kéne azonosítani a halat, de minimum 30 liter amitől tartható bármi is.

2018. jan. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!