Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy aranyhalnak elég egy 25...

Egy aranyhalnak elég egy 25 literes akvárium?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy aranyhalat. Még sosem volt halam és nem nagyon tudom mit kéne tenni. Olvastam a neten hogy hideg vízben szeretnek lenni meg stb. Azt is olvastam hogy 2 halnak elég 100/200 literes akvárium de nincs annyi pénzem venni még hozzá szűrőt nyövényeket kacicsot stb. Viszont egy jó kis környezetet akarok neki teremteni!

2018. jan. 1. 21:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
33%

A tavi aranyhalnak még a 200 liter sem elég, a díszhal aranyhalnak a 200 liter a minimum, szóval nem mentség hogy ez díszhal aranyhal, ugyanúgy a 200 liter kell neki egy másikkal párban.

Miért van az hogy az emberek kifogásokat keresnek hogy de így meg de úgy hogy csinálhassanak valamit amivel rosszat tesznek és kínoznak állatokat?

2018. jan. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Szerinted az kifogas hogy rakerdeztem valamire a jolete erdekeben?! Amugy koszonom a valaszokat visszafogom vinni
2018. jan. 2. 19:23
 13/15 anonim válasza:
0%

Sziasztok! Eléggé érdekel az akvarisztika, rengeteg oldalt böngésztem át és itt is olvastam sok hasznos dolgot. VISZONT! Azzal tisztában vagyok, hogy egy aranyhalnak MINIMUM 200 literes akvárium kell! De az egyik ex páromnak 4 fátyolfarkú aranyhala volt 30 literben. Mikor vele voltam, akkor volt meg neki 2 éve. Nem tudom megvan-e azóta... Na, mindegy... Csak az érdekelne, hogy erre mi a magyarázat? Hogy bírtak ki 2 évet ilyen kicsi helyen? Boldognak is tűntek... Pl. kaja után viccesen a vízen lebegtek.


Nagynénémnek csak guppijai voltak 54 literesben. Olyan szinten elszaporodtak, hogy szerintem voltak vagy ezren abban a szarban...

És szó sem volt 2-4 hetes bejáratásról, amiről sok helyen olvastam...

Még mindig vígan elvannak ezek a szarosok...

Ez hogy lehet?


Lehetséges, hogy nem is kell ENNYIRE véresen komolyan venni?


Vagy csak ezek a halak igénytelenebbek és azért? :O

2018. márc. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kedves utolsó válaszadó, nincsenek igénytelen halak és igen, komolyan kellene venni a halak igényeit. A tudatlanságból elkövetett állatkínzás is állatkínzás. Az, hogy élnek és szaporodnak is nem feltétlen a jó tartás következménye, hanem az élni akarás ösztönéé. Az akvarisztikának nem a halak életben tartásáról kellene szólnia, hanem a lehető legjobb körülmények biztosításáról, a halaink igényeit figyelembe véve. Tehát nem csak tartjuk a halakat, hanem neveljük és gondozzuk. Szeretni őket édes kevés ha siralmasan rossz körülményeket biztosítunk csak számukra. Mind a 2 példád sajnos ilyen.
2018. márc. 28. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Értem és igazad is van!
2018. márc. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!