Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi idő alatt ülepszik le...

Toma781 kérdése:

Mennyi idő alatt ülepszik le a kvarchomok az akváriumban?

Figyelt kérdés
2018. jan. 14. 13:20
 1/5 A kérdező kommentje:
Kvarchomokra cseréltem az akvárium aljzatát tegnap és azóta még zavaros a víz mikor tisztul le?
2018. jan. 14. 13:39
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha még zavaros a víz, akkor elkövetted azt a hibát, hogy nem olvastál utána. Kvarchomokot vödörben vízzel kell alaposan felkeverni majd pár perc ülepedést követően leönteni a felülúszó folyadékot és ezt a műveletsort legalább 10-20 alkalommal megismételni, akkor várhatóan kellően tiszta lesz és akváriumba töltés után a ráengedett víz sem lesz nagyon zavaros és könnyen letisztul. Ha még nincs betelepítve az akvárium, akkor vagy mossad ki a homokot a leírtak szerint vagy kapcsold be az akváriumi szűrőt (ha van).
2018. jan. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugye durvább szemcséjű folyami homokról van szó és nem finomszemcsés bányahomokról ?? előző voltam
2018. jan. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos ha ilyen zavaros lett a víz akkor az áll fent amit az előttem író mondott, nem lett elégszer átmosva a kvarchomok. Emlékszek amikor én mostam a 200 literes akváriumomhoz a kvarchomokot, egy egész délutánt töltöttem a kád fölött görnyedve, lötykölve kilónként a homokot egy vödörben majd a wc-be öntve a piszkos vizet, kilónként kb 10-15-ször átmosva.


Figyelj rá hogyha mosod akkor wc-be öntsd mert a lefolyók csöveiben leülepedhet és dugulást okozhat.

2018. jan. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem a 150 literesben sima folyami homok van,amit a helyi tüzéptelepen vettem.Egy nagy kádban addig mosattam amíg a tetején csak tiszta víz maradt.Az akváriumba kicsit szürke volt a víz 2-3napig,de a belső szűrő szépen letisztította.Ennek lassan 4 éve.Lényegesen kevesebbe került mint a boltban vásárolt kvarchomok.
2018. jan. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!