Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 25 l-es akváriumot milyen...

Egy 25 l-es akváriumot milyen időközönként kell tisztitani?

Figyelt kérdés

2018. jan. 19. 21:26
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
0%

Ugyanúgy mint bármilyen más akváriumot, a minimum a heti 20-30%-os részleges vízcsere (teljes tilos), de ilyen kicsi nano akváriumban nem könnyű fenntartani a biológiai egyensúlyt, így célszerűbb heti kétszer 15%-os vízcseréket csinálni.


Megkérdezhetem hogy mit szeretnél benne tartani? Az előző kérdésnél se mondtad és ilyen kevés hozzáértéssel gyanús hogy nem halat akarsz-e belerakni.

Olvasgass itt az akvarisztikáról mielőtt belevágsz:

[link] A kezdőknek és az akváriumról füleket m ind olvasd el.

2018. jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Rendben köszi! Elolvasom! Te személy szerint mit ajánlasz?
2018. jan. 19. 21:42
 3/38 anonim ***** válasza:
0%

Ebbe az akváriumba? Halat semmiképp, arra törvényi szabályozás van hogy 30 liter alatt tilos gerinces állatot tartani.

Viszont nekem egy ugyanekkora akváriumban vannak garnélák, nekik remek méret, a red cherryket ajánlom mert kezdők is könnyen tartják őket és szaporodnak is.


Egyébként a véleményem hogy kezdőknek az 50-100 literes akvárium az ideális a kezdetekben, hiába tűnik nagy méretnek sokkal kevesebb gond van vele mint egy kicsivel, mert ugye teljesen kitakarítani soha nem kell, mindig csak leszívni a víz egy részét és talaj porszívózni.

2018. jan. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Szeretnék venni majd egy 54l-es akváeiumot. És ha mondjuk lesznek kishalak akkor bölcsödének használom majd. Tegyük fel hogy rc garnélákat annak milyen igényeik vannak? Műnövény v igaz? Kell valami bujkáló nekik? Stb...
2018. jan. 19. 21:54
 5/38 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam h az 54 l-es lesz a fő és a 25 l-es meg a kicsiknek de ha tartok benne garnikat akkor nem
2018. jan. 19. 21:55
 6/38 anonim ***** válasza:
0%

Amit linkeltem oldalon ott van egy olyan fül hogy gerinctelenek, ott megtalálod a garnéla igényeit is.

Egy 54 literes se túl nagy akvárium ha elevenen szülőket akarsz szaporítani, arról nem is beszélve hogy igazán csak a guppiknak elég, a plattik már egy kicsit nagyobb helyet igényelnek. Az elevenen szülők nagyon hamar elszaporodnak és nem tudod hova tenni a szaporulatot.


Ha pedig végigolvasod az előbb linkelt oldalon az ajánlott anyagokat akkor látod, hogy az akvárium szinte nem is akvárium élő növények nélkül mert fontos szerepük van a biológiai szűrésben és körforgásban.


Fontos sokat tanulj az akvarisztikáról mielőtt belevágsz, mert kezdőként könnyű elrontani, túllőni a célon és túltelepíteni egy nem túl nagy akváriumot nem megfelelő halakkal.

2018. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
0%

" És ha mondjuk lesznek kishalak "


Jaj, ne már!!! Ne legyenek már! Nem merüljön már fel opcióként, hogy nulla tudással, nulla felelősséggel, nulla jövőképpel orrba szájba elkezdesz szaporítani!

2018. jan. 20. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a segítséget!
2018. jan. 20. 09:10
 9/38 A kérdező kommentje:
Az rc garnélák mellet döntöttem. Elovastam amit linkeltél. Az aljzatról amit írt nem nagyon értettem. Sima kakóbarna aljazatom van amit a fressnapfban vettem. Az jó?
2018. jan. 20. 10:05
 10/38 anonim ***** válasza:
0%
A kakaóbarna alatt nem tudom mit értesz azon kívül hogy ilyen színű. Nincs ráírva az anyaga? Hogy valamilyen zúzalék esetleg, vagy festett kavics (az a legrosszabb lehetőség).
2018. jan. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!