Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A külső szűrő csöveit milyen...

A külső szűrő csöveit milyen időközönként sikáljátok át belülről?

Figyelt kérdés
Több mint két hónapja megy a külső szűrőm, és azt vettem észre az utóbbi időben hogy a csövek belülről barnásak, lerakódás látszik és gondolom (mivel rájuk süt 1-2 órát a nap) barna alga alakult ki bennük. Már néztem a boltban ezt a csőgörény szerű eszközt amivel takaríthatóak. Az lenne a kérdésem hogy ti ezt milyen időközönként ejtitek meg? Nálatok is ilyen gyorsan koszosodnak el belülről? Van ennek valami negatív hatása azon kívül hogy esztétikailag nem olyan szép? Teljesítményében még nem korlátozta a szűrőt és nem olyan vastag a lerakódás, csak látszik.

2017. jún. 27. 12:50
 1/4 bamboochatheone ***** válasza:
Én akkor szoktam amikor a szűrőt tehát kb fél évente.
2017. jún. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16/22-es tömlő van a szűrőmön. Dugulást egy év alatt sem produkál, viszont én úgy tudom, hogy amit látni lehet benne, azok is nitrifikáló baktériumtelepek, tehát hasznosak. Megköveztek, de én évente egyszer takarítom
2017. jún. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 2 külső szűrő van rákötve, félévente kitakarítom az egyiket, így évi 1 takarítás jut rájuk. A csövezés meg elég szorosan van az akvárium mögött, elég volt egyszer kiszedni takarítani, nincs az az isten, hogy én azt a következő pár évben kiszedjem onnan.
2017. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van benne barna valami, még sosem csinált gubancot. A csövet nem takarítom, csak a szűrőt szoktam évente mikor nagytakarítom az aksit is .
2017. jún. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!