Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miyen időközönként takarítsam...

Nickname96 kérdése:

Miyen időközönként takarítsam és mivel? Megférnek egymás mellett? Átrendezhetem?

Figyelt kérdés
A napokban vettem egy 54 literes akváriumot. Csapvizzel feltöltöttem,biostarttal kezeltem 1 hétig.félig homokos fig kavicsos ajzat.4 élő növénnyel. Kb 24-25 hal. Törpe gurámj,guppi,molli,neon,citrom lazac,fekete aranyhal és valami fura algaevö hal valamint 1 vitorlás. Jó öszeállítás? Ha aktuális lesz az első tisztitás átrendezném. Eggyik részébe valami kis korall szerű bujkálot raknékés vizi növényeket átrendezném. Szabad ilyet?
2017. jan. 25. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
pár hét és nem sok halad fog maradni, címeres dilettáns vagy,nulla akvarisztikai tudással, vidd vissza az összes halat, ha nem szeretnél halgyilkos lenni.
2017. jan. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kezdő vagyok. A boltban inkább rámsózták a halakat mintsem segítettek volna.segítségre számítottam,de csalódnom kellett itt is.
2017. jan. 25. 22:20
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
ez van, vidd vissza őket és segítek neked. más megoldás nincs, hal kínzáshoz nem asszisztálok...
2017. jan. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor segíts kérlek már most,hogy melyik fajok maradhatnak ês melyek nem. Okíts ki kérlek. Szeretnék beletanulni,de eddig senki sem segitett ebben.
2017. jan. 25. 22:26
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

most elég hulla vagyok, ezt olvasd el , sok dolog le fog tisztulni.


[link]



2-3 fajnak elég ekkora akvárium. naponta cserélj 20% vizet, h legalább az ammónia ne ölje meg őket.

2017. jan. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

itt is találsz infokat:


[link]



a gugliba pedig keress rá a halad igényeire. a tanulást nem tudod áthidalni. rá fogsz jönni, h melyik halakat tarthatod meg.


itt is kikeresheted a halaidat:


[link]

2017. jan. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítségeket. Bújom továbbra is az olvasmányokat.
2017. jan. 25. 22:49
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Sajna a guppikon kívül más nem tartható ekkora akváriumban. Ajánlani nem tudom mert én szűknek tartom a helyet de 1pár törpe guráminak még hatereset. Úgy értem, hogy vagy a guppik, vagy a gurámik. A többit sürgősen vissza kell vinni, vagy el kell ajándékozni. Ha a kérdezéssel és tanulással kezded ezt az egész tortúrát megúszhattad volna.
2017. jan. 26. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Atya úr isten... ráadásul gondolom valami szettes hulladék szűrővel.


Azért ezt a felelősséget nem tudod lerázni magadról.

Lovat se veszel, mert nem értesz hozzájuk. Vagy ha akarsz egy vízilovat, előtte azért csak utánanézel, mekkora, elférne e a kádban.


De még ha egy kutyát veszel, annak is utánaolvasol, mi a fajtajelleg, mekkora ól kell neki, stb.


Innentől kezdve csak azért szarod le a halakat, mert nem 50.000-be kerülnek, hanem 500-ba.

Az eladónak meg qrvára nem kell tudnia semmit a halakról, eladnia kell tudni, azt meg meg is tette.


Szóval ezt a kérdést olyan másfél hónappal ezelőtt kellett volna feltenni.


Első lépésként vidd vissza a halakat.

Tökmindegy, ha nem veszik vissza, úgysem buksz nagyobbat, úgyis kipusztulna az összes.

Csak a halaknak teszel jó, hogy nem kínok között fognak elpusztulni.


Mások lépésként ha már nincs állat a vízben, ami szenvedhetne, kezdj olvasni.

Pl a linkelt akvaguru első 2 fejezetét teljes egészében.


Nézz utána pl a technikai feltételeknek, hogy pl elég e a szűrő az aksidhoz. Mivel 99%, hogy nem elég, ezért 1 halat sem érdemes megtartani, hiszen azt a szűrőt valószínűleg nekifutásból kell eldobni a p-csába.

Úgy meg értelem szerűen nem lesz szűrésed, anélkül meg nem lehet akváriumot üzemeltetni.


Szóval teljes lenullázás, tanulópénz benyelése, némi tudás felvétele, aztán ha legalább az alapokkal tisztába jöttél, és pontosan tudod mit akarsz, akkor menj a boltba halakat venni.

Ne kérdezősködni, meg segítségért, mert azt előtte kell, hanem vásárolni, felkészülten.

2017. jan. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Teljes mértékben igazat adok, nem is tudom miért gondoltam, hogy a guppik maradhatnának. Nem gondoltam át a helyzetet csak azt néztem, hogy nekik elég lenne ekkora hely. Természetesen ők is megérdemlik, hogy ne rajtuk gyakoroljon valaki minden ismertet nélkül.
2017. jan. 27. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!