Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A 3hetes varakozasi idoban is...

A 3hetes varakozasi idoban is kell a heti 20-30%os vizcsere?

Figyelt kérdés
2018. jan. 20. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem akkor elég csak a második héten egy 25öset... mondjuk én csak kéthetente szoktam negyedes-egyharmados vízcserét csinálni és az is bőven elég...
2018. jan. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én két hét után szoktam egy húsz százalékost, rá öt napra egy tizenötöst csinálni. Egy nap pihenés, és hozom az első pár lakót. Azt a fajt, amelyikből a legkevesebb lesz. Utána egy hét várakozással a többi.
2018. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Skid05 ***** válasza:

Sőt, az első héten a víz 60%-át fel szokták áldozni, az ammónia-szint ekkor szokott tetőzni, ez 3 naponta 30%-ot jelent vízoszlopból kalkulálva. A 2.héten jó esetben már a nitrit jelenti a problémát, ekkor sem hülyeség a duplázás (2x20%), mind2 említett vegyület erős méreg szemre tiszta vízben is jelen lehetnek. Mindez megfelelő (szűrőfelületű és vízforgatású) szűrés és napi bomló halkaja beadása mellett érvényes, ha ezen feltételek nem adottak, az idő kitolódik.

Ha vannak növényeid és tápozod őket azt is az 1. naptól indíthatod, mire a nitrátlebontók megindulnak a szűrőben és a talajban addigra (kb 3. hét) az egyéb tápanyagok felzárkóznak a nitrát mellé, így még kisebb a mérgezés kockázata a halak/gerinctelenek telepítése előtt. Nagyobb tartályoknál előzőleg akváriumból leszívott vízzel és a vízbe mosott szűrőkosszal szoktak gyorsítani a folyamaton.

2018. jan. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az hozzátartozik az általam leírtakhoz, hogy nem egy nagy adagot szoktam bedobni, hanem naponta keveset, de azt fokozatosan növelve. Úgy sejtés alapján, ahogy szaporodnak, legyen kajájuk.
2018. jan. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!