Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízcsere kiváltása kis akváriu...

Vízcsere kiváltása kis akváriumban lehetséges-e?

Figyelt kérdés
Létezik olyan külső szűrő, ami a nitrát szintet lecsökkenti és nem kell folyton cserélni a víz 20 %át hetente? köszi

2017. dec. 26. 16:29
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*54 litetes az akvárium
2017. dec. 26. 16:30
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

Nem. Főleg kis akváriumban nem lehetséges, az igazán kicsi akváriumokban (pl 30-40 liter) ajánlott sokszor inkább hetente kétszer 15%-ot cserélni. De például egy nem túltelepített 300-400 literes akváriumnál már lehet kéthetente cserélni 30%-ot.


De olyan szűrő nincs amivel kiválthatnád a vízcserét. Nem értem egyébként, nekem a 200 literesnél kb 10-15 perc a vízcsere, ez elenyésző időráfordítás szerintem.

2017. dec. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik.

Ehhez oxigén hiányos állapot kell, olyat meg akvárium vízből nem igazán lehet csinálni.


Kémiai szűrőanyagból van olyan, amit bele lehet tenni külső szűrőbe, és megköti a nitrátot -vagy egyéb anyagokat is.

Pl szat gyanta, vagy purigen.


Arra azért figyelni kell a használatukkor, hogy a túlzott használatuk negatív hatással lehet a növények fejlődésére, illetve a vízcserével nem csak nitrogén vegyületektől szabadulunk meg. Plusz mondjuk ha gyűlik a mulm az aljzatban, és úgyis porszívózni kell, azt nyilván semmiféle szűrőanyaggal nem lehet kiváltani.


Ezen kívül ezek nem olcsó szűrőanyagok, igaz, jó részt regenerálhatóak, de azért a víz ahhoz képes tök ingyen van, szóval mindegy mennyibe kerülnek, pont annyival drágábbak, mint a víz.

2017. dec. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8%
Írhat bárki bármit nekem de én azt mondom hogy 3 hetente cseréld le a víz felét.
2017. dec. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a ráfordított idő miatt kérdezed, amiatt szintén nem éri meg ezeket a szűrőanyagokat megvenni, mert ha kimerülnek, mindig szét kell szedni a szűrőt, azt hogy kimerült e, vagy teszttel tudod megállapítani, ahhoz akkor tesztelgetni is kell, vagy ahhoz is néha szét kell szedni a szűrőt, hogy ránézz, hogy áll a cucc, aztán regenerálgatni, stb stb...

Hát ha még összekötöm aljzatporszívózással a vízcserét, 54 literben akkor is hamarabb végzek vele, mint ezzel tökölni.

Tényleg max 10 perc hetente.

2017. dec. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%
Aki háromhetente fele vizet cserél mondjuk egy átlag akváriumban az legalább másoknak ne ajánlgassa a hülyeséget, köszi. Nem véletlenül írja a szakirodalom a hetenkénti 20-30% vízcserét. Az ennél ritkábban cserélt vagy ennél nagyobb mértékben cserélt víz komoly bajt okozhat.
2017. dec. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

"3 hetente cseréld le a víz felét."


Te vagy a kérdező akváriumkarbantartója?


Szoktad nála mérni a nitrogénvegyületek szintjét, onnan tudod, hogy 3 hét elteltével érik meg a vízcserére?


Vagy csak úgy unalmadban fosod a baromságot?

2017. dec. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, szóval nem egyszerűsítené le az életem.:(

Igen a ráfordított idő miatt kérdem, ill. h kerülgetni kell 1-2 napig egy 13 literes vizes vödröt.

2017. dec. 26. 17:07
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha széles szájú a vödör (és a vödör az egy széles szájú edény :)) akkor hamar kiszellőzik a klór.


Este megengeded, éjszaka úgyse mászkál annyira senki, másnap reggel cserélsz. 10 liter víz áll egy fél napot vödörben... elég.

2017. dec. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%
Én is úgy cserélem a vizet hogy este megengedem, másnap cserélem. Pedig nálam egy húszliteres és két tíz literes vödröt kell teleengedni, ami azért jóval több. De így nem zavar senkit.
2017. dec. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!