Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Teknős eleségnek mit érdemes...

Teknős eleségnek mit érdemes tenyészteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy ékszerteknősöm, egy 240 literes akvaterráriumban, és van egy 144 literes akváriumom.

Mi az a haltípus ami nagyon jól szaporodik, és sokat lehet együtt tartani?

Úgy olvastam az élő eleség sokkal jobb, mint a fagyasztott kaják, amiket kap.



2018. jan. 24. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Szúnyogirtó fogasponty
2018. jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
jobban jársz ha túlszaporulatból veszel selejt guppikat.
2018. jan. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hello! Az élő eleség lehet, hogy jobb, de a fagyasztott hal is tökéletes. Csak szárítottat ne vegyél, abban tényleg nincs semmi. Ha érdekel, hogy esetleg miket tudnál tenyészteni csatlakozz Facebookon a Teknősbarátok csoportba és kérdezd meg, hátha valaki tenyészt halakat a teknősének (:
2018. jan. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Toc126 ***** válasza:
100%

Az elevenszülő édesvízi akvarista halak jók lehetnek erre.

Platti, molli, guppi.

2018. jan. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mekkora a teknős?

Sokáig úgysem tudod a "tenyésztett" guppikkal etetni, mert egy 10cm-es teknősnek is azért kell heti min.15-20guppi, és mire megnőnek ezek a halak, az legalább 2-3hónap. Az élő és a fagyasztott hal között annyina difi, hogy kicsit tud "vadászni".

Én fagyasztott snecivel etetem őket, amit nyáron kipecázok, és télen is azzal etetem. Az is bőven megfelel, ahogy előttem is írták, a lényeg az, hogy ne szárított kaja legyen, mert nincs benne tápanyag. Kiegészítésképp ha találsz gilisztát, legyet, szöcskét, csigát azt adhatsz még neki, de első legyen a hal. + vízinöcényt is érdemes betenni az akvaterráriumába, így természetesebb is egy fokkal, ill. tud belőle is csipegetni kedvére.

2018. jan. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!