Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek jó lenne így...

Symmer kérdése:

Szerintetek jó lenne így megépíteni ezt a 625 literes akvariumot?

Figyelt kérdés

Sziasztok , egy eleg nagy projekten agyalok, mégpedig egy 625 literes Diszkoszos akvárium megcsinalasan! Az akvariumot 130 centi hosszúságúra szeretnem, 80 centi magasra es 60 centi szélesre. Ugy olvastam hogy a 12 mm vastagságú üveg elég ehhez. Közepén lenne merevites felül 2 pontban, lent az akvárium aljában is lenne 3 merevites.

Véleményetek szerint ez igy biztonságos lenne ? Szívesen meghallgatok tanácsokat.


2018. jan. 25. 20:22
 1/8 patterson ***** válasza:
0%
házilag akarod megcsinálni ??? felfogtad hogy milyen súlyú lesz ? és hogy ott kell összerakni,ahová kerül ? és milyen állvány bírná el beüzemelve ? ekkora akva 10-12 mázsa súlyú,gondolkodj el ezeken...
2018. jan. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezekkel mind tisztában vagyok.
2018. jan. 29. 22:48
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Patterson bolond. Nagyobb alapterületű nem ártana nekik. Egy 180*60*60 as akváriumot jobban kihasználnak. és ahhoz 10 es üveg is elég. Ha nem csináltal még akváriumot ne ekkoraval kezd, ha szetdurran a kar sokkal több lesz mintha szakemberrel megcsináltatod. 1 tonnát meg őszén elbír akár de akár zártszellveny állvány.
2018. febr. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
Akkor rakják ott össze ahol lesz ha nem fér be az ajtón...
2018. febr. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Lassmich Ruhe ***** válasza:

Elég is lehet a 60 mély, a 80 as magasság meg egy kicsit tényleg túlzásnak tűnik, de hát ilyen esetekben úgyis az a kérdés hogy Neked mi a fejlövésed, mi a vágyad, amit megálmodtál? A diszkoszok szeretik, igénylik is a nagy teret, ez tény :-) Kb hány db halat tervezel bele?


Nem az állvány a problémás, hanem hogy mire terheled. (panelházban laksz emeleten, vagy kertesben?)


A 12 mm-es üveg az általad leírt merevítésekkel papírforma szerint már épp szerint elég, de ha nincs gyakorlatod akvárium ragasztásában akkor inkább vonj be egy szakembert szerintem.

2018. febr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincsenek még konkrét terveim :) Kertesben lakom :) Én szívesen megcsinálom magamnak mert sajnos a legtöbb szakember kétszeres háromszoros áron dolgozik :/ De nem leszek rest utana olvasni es tanácsot kérni :)
2018. febr. 6. 17:32
 7/8 anonim ***** válasza:
38%
Ne a plázába csináltasd. Herman Henrik, Noé Gábor. Ha Dunántúlon vagy Pesten laksz, de tudok embert Debrecenben is. Ezek szállítanak is üzemanyag áron. 500 liter víz nagy kárt tud okozni.
2018. febr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ekkora akváriumot még használtan se vennék.
2018. febr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!