Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért csúnyák a növényeim?

Miért csúnyák a növényeim?

Figyelt kérdés
Van egy 96 literes akváriumom, és borzasztó állapotok uralkodnak benne. A növények nem fejlődnek, és belepi őket valamilyen barnás szőrszerű alga, valamint rájuk ül a mulm is. A világítás Odyssea dual pro 2x24 w, az aljzat JBL Manado, a növénytáp Easy Life Profito, a lakók kb. 15-20 csiga (sajnos folyamatosan szaporodnak). A szűrés nyilván lehetne jobb is, de talán még határeset: egy Eheim Classic 250, és egy Eheim Aquacompact 60. November óta üzemel az aksi, heti 40-50 % vízcserével. Mit csinálok rosszul?

2018. jan. 31. 08:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Halakról nem írtál semmit. Gondolom vannak.
2018. jan. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Neem, nincsenek halak. Írtam, hogy csak csigák vannak, viszont az elég sok, kb. 15 nagyobb (zebracsiga, hagymacsiga, cölöpszarvú almacsigák), meg vannak bébik is.
2018. jan. 31. 16:16
 3/15 anonim ***** válasza:
Erősnek tűnik a világítás, nagyobb akváriumom van, igaz nem sokkal de csak 30w led van felette. Kicsi barna alga így is néha előjön. Nagyon nem értek hozzá, de gondolom a csigák nem szennyeznek annyi mint a halak, a szűrőbacik nem tudom képesek e itt szaporodni. Ennyi fénynél már tápozni szoktak, co beoldással, lehet hogy a növények nem, de az algák jól érzik magukat.
2018. jan. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ezt így nem igazán lehet 1 kalap alá venni, hogy "növények" jó lenne tudni, hogy milyen növények.

Amúgy elképzelhető makro tápanyag hiány. A profitoban nem igazán van, csak kálium.

Mert azt halas aksihoz tervezték.

2018. jan. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"a csigák nem szennyeznek annyi mint a halak, a szűrőbacik nem tudom képesek e itt szaporodni"


A lebontóbaktériumok pont annyira szaporodnak el, amennyire kell (ha van hely) tehát ez az összefüggés fordítva is működik.

Mivel a csigák nem szennyeznek annyit, nincs annyi lebontó baktérium, de nincs is rá szükség. Fölöslegesen lenne több, mert éhen halnának.


Viszont az alap gondolat jó, én is erre utaltam, a profitót , a vizet jóval erősebben trágyázó halak mellé találták ki.

A tápanyaghiány leállítja a növekedést, (pláne ha ehhez a fényerőhöz válogatott, viszonylag értelmes tempóban növő növények vannak)

és így a növények gyakorlatilag semmi tápanyag konkurenciát nem jelentenek az algáknak.


Tápanyag meg van, mert locsolod a profitot, az algák bármi szaron elélnek, 500.000.000 évük volt alkalmazkodni ehhez.


A növények nem fogják felszívni a profitot, mert makro tápanyag hiányában minden más tápanyag felvétel is leáll. (liebigh minimum elv)

2018. jan. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Jó lenne látni. Mikor indítottad az akit, és milyen növények vannak?
2018. jan. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nincs sok növény, 2 db Echinodorus red diamond, egy Limnophylla sessifolia, egy valamilyen Hygrophila, meg pár szál Elodea densa - de az utóbbiak már undorítóak. Voltak Cryptocorynok meg Hydrocotile is, de sajnos a csigák lezabálták őket tövig. Novemberben indult az aki, ha jól emlékszem. Most arra gondoltam tájékozódom még, és veszek pár új növényt, de ezek szerint a tápozáson kellene változtatni. Úgy tudtam a Profito egy komplex táp, azt olvastam low tech akváriumba inkább ez ajánlott. Akkor vegyek makro és mikro tápot? Volt aki az Easy carbot ajánlotta. Egyébként nem tudom a halak mennyire szennyezik a vizet, de a csigák brutálisak... Nem vagyok benne biztos, hogy kevésbé szennyeznek a halaknál.
2018. jan. 31. 17:17
 8/15 anonim ***** válasza:
hülyegyerekként mikor elkezdtem, teleraktam az akváriumot apró mosott sóderrel, pohárba a növényeket, és kész. 100 litert 2x11 wattal világítottam-igaz árnyéktűrő növényeket vettem-, volt húsz halam, fél évig nem volt semmi bajom. Aztán elkezdtem igényesebb növényeket nézegetni, emeltem a világításon, tápoztam és bealgásodtam. Sokszor a legegyszerűbb módszer a leghatásosabb. Most ott tartok, hogy abbahagytam a tápozást, néha egy kis carbó, 10 helyett 8 órát ég a pilács-és kezd minden helyreállni. Na legyen okos az ember.
2018. jan. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Skid05 ***** válasza:

A tápozást a fajokhoz és a bomlástermékek mennyiségéhez kéne igazítani. Apropó a csigákat eteted vagy csak a bomlót eszik? Ugyanis hiába adod a mikro+kálium tartalmú Profitot (mely ha komplex lenne mind3 makroelemet tartalmazná), mert nincs mit kiegészítenie, a mikro segíti a beépülést, ettől nem nőnek, a káliumot szintén „csak” felhasználják be nem épül, nitrogén és a foszfor kell a növénytömeg gyarapodásához. Carbo makroelemek nélkül nem fog csodát tenni.


A fényed alapból több mint jó, viszont a táphoz mérten meg már sok, hiába az energia ha nincs tápanyag (N+P) a beépüléshez. Az 50% vízcsere embertelenül sok, a kevés makrotápanyagot ezzel te magad le is szívod, ennyi gerinctelen mellett nem szabadna mulmnak lenni.


A sessiflora, a hygrophilák általában, meg a densa is gyors növekedésű lenne ilyen fényen, de nincs nitrogénjük. A crypto alá érdemes tenni makrotápot (tabletták, rudak), meghálálja, foszfor hiányában nem fejleszt kellő gyökérzetet, felül is rohad. A hydrocotyle egyrészt lágy vizes szerintem, másrészt mivel gondolom a talajon van/volt még annyi tápot sem vett fel. Ha maradsz ennyi gerinctelennel, akkor makroelem pótlásra lesz szükség, enélkül a gyors növények a táp, a lassúak meg a fény miatt szívnak, hiába a csere.

2018. jan. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A csigák heti 1-2 alkalommal kapnak forrázott zöldséget, meghát ugye eszik a növényeket és az algákat. :/ Akkor a tanácsok alapján kiegészítem a Profitot a Greenaqua Makro tápjával, és meglátjuk. Viszont látom mindenki meg van ezen lepve, de a csigák tényleg elképesztő mennyiségű mulmot termelnek, amit a Manado közül nem is lehet normálisan kiporszívózni.
2018. jan. 31. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!