Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrőm három hónapos,...

Külső szűrőm három hónapos, és a napokban drasztikusan lecsökkent az áramoltatása, most kell tisztítani? Mert a papírja egy évet ír?

Figyelt kérdés
Esőztetős a szűrő, Eheim Experience 2426, és 180 liter a medence. nekem korainak tűnik az elkoszolódás. Mert elég erős ennyi literbe. Fojtottam a gurámik miatt, de most maxon is nagyon gyenge lett, alig fodrozza a vizet.
2018. jan. 31. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetes hogy idővel fojtja az áramoltatást az elszaporodott bontóbaci telepek és az eltömődött szűrőanyagok, szerintem a három hónap reális. Az is sűrítheti a szűrőtisztítások gyakoriságát ha sok hal van az akváriumban és túl van terhelve. Szerintem nyugodtan takaríthatod most, mindig azt tanácsolják hogy akkor kell takarítani ha drasztikusan csökken az áramlás. Körülbelül én is 3-4 havonta szoktam takarítani a külsőt, a belsőt havonta kb.
2018. jan. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hány litert szűr?
2018. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
180 litert szűr. 6 db 10-12 cm-es hal van.
2018. jan. 31. 21:37
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Persze, ki kell kicsit takarítani, nem az a mérvadó amit a papíron írnak. Tudod ugye, hogy a szűrőanyagokat akváriumból vett vízben kell átmosni és a szivacsokat elég csak párszor kinyomkodni, a házat és a többi cuccot elsikálhatod csap alatt is.
2018. febr. 1. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 patterson ***** válasza:
3 hónap sok,2 hónaponként tisztítsd
2018. febr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!