Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha 2/A-s gerincferdülésem van...

Ha 2/A-s gerincferdülésem van és az egyik vállam drasztikusan mélyebben van mint a másik + lúdtalpas vagyok, attól még meg tudok tanulni rendesen lovagolni? Mármint érdemes elkezdenem? :/

Figyelt kérdés

15/L óvodás korom óta rendszeresen járok gyógy tesire + gógy úszásra. Ha most elkezdenék lovagolni, akkor a gerincferdülés meg ezek mennyiben okoznának problémát?

Megtudnék én is úgy tanulni lovagolni mint a profik, vagy kár belekezdenem? vannak itt olyanok akik ezekkel a problémákkal együtt lovagolnak?

Tudom h a lovaglásnál fontos a tartás meg az egyenes hát, ezért kérdezem, normális válaszokat várok!


köszönöm.



2012. okt. 10. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem baj. Nem tudom,hogy milyen az, de lovagláson egyenesen kell ülnöd, kihúznod magad. Ha az nem baj, akkor simán megy..:D De most akkor vagy profin, vagy sehogy? Ezt nem értem..:D De szerintem semmi akadálya.
2012. okt. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a problémám, de én rendszeresen lovagoltam és semmi gond nem volt...8évig jártam gyógytesire + 6 évig úsztam, most már nincs gerincferdülésem.
2012. okt. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a megtanulással nem lenne gond, de érdemes lenne megkérdezni egy gyógytornászt, lovasterapeutát, hogy ajánlja-e neked a lovaglást.
2012. okt. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen próbáld meg, ha érdekel :) Orvost viszont tényleg kérdezz meg, de érdemes több orvost megkérdezni.
2012. okt. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A lovaglás jót tesz a gerincnek! Nekem is van elég durva ferdém, de mióta lovagolni járok, enyhült! A szakértők is ajánlják, csak a feles sportok nem tesznek nekünk jót! (ahol csak a fél oldaladat kell használni, pl. tenisz, florball, ilyenek!
2012. okt. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
48%
A lovaglas pont jo a gerincferdulesnek! A lovak igazi ''terapeutak''. A lovasgyogytorna is hasznal az ilyeneken de ha elkezdessz lovagolni semmi bajod nem lesz, ugyanigy fogsz tudni lovagolni es meg a ferdulesed is javulhat :D
2012. okt. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
dejó:D köszönöm:)!
2012. okt. 18. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!