Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szaporodtak a kakadu törpesüge...

Toma781 kérdése:

Szaporodtak a kakadu törpesügereim mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most vettem észre hogy a kakadu törpesügerek leikráztak és már ki is keltek a kicsik. Már úszkálnak is a szülők védik őket. Mit adjak nekik enni hogy életben maradjanak? Nincs ithon csak fagyasztott halkaja meg sügerek nek való serra lemezes haltáp
2018. febr. 1. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj el a boltba!
2018. febr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
JBL nobil fluid folyékony ivadéktápot kellene venni első eleségnek és sórkpete is kellene keltetésre, ha kikeltek azonnal adható. Szükség esetén a lemezesből is poríthatsz ill vásárolhatsz ivadéktápot de jobb lenne sórákot keltetni. A kicsik napi 3-4 alkalommal kapjanak enni egy csipetnyit. Amíg együtt vannak érdemes lenne átszippantani őket egy nevelő akváriumba, mármint ha van ilyened és szeretnéd felnevelni őket, a vizet sem ártana kicsit lágyítani. Ha itt maradnak a közös akváriumban nem sok az esélyük.
2018. febr. 2. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha nem veszem ki őket a szülők mellöl akkor azok mellett nem fognak felnőni. Más hal nincs benne csak egy hím és egy nőstény kakadu (a szülők)
2018. febr. 2. 18:05
 4/6 A kérdező kommentje:
Pont helyett kérdőlyelet akartam
2018. febr. 2. 18:06
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Ezt pontosan nem lehet tudni, van, hogy már az ikrát megeszik, van, hogy gondosan őrzi mindkettő( ez a jellemzőbb). Az elúszott kishalakra nézve nem a szülők jelentik a legnagyobb veszélyt hanem az ha nincs elérhető táplálék, a folyékony tápot és a keltetett sórákot sem tudod koncentráltan a közelükbe tenni pláne ha már össze vissza úsznak. Biztosan így is felnőne pár darab de ahhoz, hogy szép halakat nevelj fontos, hogy az első hetekben, hónapokban elegendő mennyiségű és jó minőségű főleg élő eleséghez jussanak, különben aprók színtelenek és rövid életűek lesznek. Ha teheted neveld őket külön, ha nem tudod, vagy nem akarod akkor is bizonyára maradnak túlélők de ezt én nem tudom biztosra mondani.
2018. febr. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben voltam én is. Egy hím és 3 nőstény volt csak a növényes akváriumban. A boltban adtak valamilyen apró fagyasztott kaját, talán kerekesférget, amin nagyon szépen fel is nőttek a kicsit, a szülők pedig nem bántották egyiket sem.
2018. febr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!