Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a gond betta harcosha...

Mi lehet a gond betta harcoshallal?

Figyelt kérdés
Van egy sziámi harcoshalam, tegnap és reggel még semmi baja nem volt és most mikor enni kapott feltűnt, hogy nem nagyon úszik, ha meg"piszkálom" arébb úszik, de csak a víz alján a köveken "lebeg", mi lehet a baja? alig 2-3 hónapja van meg, oda figyelek a hőmérsékletre, van vízmelegítő, takarításra is próbálok odafigyelni...:/

2018. febr. 5. 19:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%
Hány literben van, hány fokon, mennyi és milyen időközönként cserélsz részlegesen vizet? Szűrője milyen?
2018. febr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
20 literes az akvárium (tudom utólag már sokan szóltak, hogy 30 az előírt, de a boltban ezt mondták, hogy nagy és jó) vízmelegítő olyan 26-28 fok között van, általában hetente vagy ha úgy látom, hogy olyan a víz akkor van h 4-5 naponta is van, hogy kitakarítom :/
2018. febr. 5. 20:13
 3/21 A kérdező kommentje:
bocsánat és a szűrő, na az nem rég egy 1,5 hete ment tönkre viszont én annyira lebetedgedtem, hogy a szobámon kívül még nem tudtam elmenni venni, tehát az egy kb másfél hete nincsen neki
2018. febr. 5. 20:14
 4/21 bamboochatheone ***** válasza:
Akkor ammóniamérgezés. Szűrő nélkül meg fog halni.
2018. febr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
cseréld gyakrabban a vizet, akár naponta a felét is
2018. febr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
nem akarok butaságot mondani, de mintha a farkánál tehát így a farokúszonál fakóbb lenne, egyébknt első válaszoló én is arra tippeltem és tudom most fel leszel háborodva vagy legalább is nem érted meg amit teljesen megértek, de egy ismerősöm szürő nélkül tartott betta halat, ezért gondoltam, hogy akkor talán nem gond ha 1,5 hét után kap újat, de akkor ezek szerint mégis többet árt vele az ember..:/ köszönöm am a segítségeteket!
2018. febr. 5. 20:32
 7/21 anonim ***** válasza:
15%
a betta valóban el van szűrő nélkül is vízcserével, nem is szereti az áramló vizet, meg mivel kicsi ezért keveset piszkít, most pár napig csinálj nagyobb vízcseréket, utána jobban lesz(valószínűleg)
2018. febr. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

oh rendben, nagyon szépen köszönöm, akkor most azért ránézek és akár több naponta is cserélem csak jöjjön rendbe

köszönöm!

2018. febr. 5. 20:40
 9/21 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én már kiégtem ezeken a kérdéseken mert mind ugyanaz a sablon, az eladó azt mondta, de a barátom így tartja, de a szomszéd julinéninél nincs szűrő...

Amit itt ír az egyik okos hogy elvan szűrő nélkül vízcserével is hülyeség és ne az ő állítása alapján nyugtasd most meg a lelked, hanem tanulj, okosodj és emeld fel a feneked (vagy küldj el egy ismerős) hogy vegyen egy normális akváriumot és egy szivacsszűrőt.


Olvass el és tarts be mindent amit itt írnak, nem véletlenül írják: [link] Utána ugyanezen az oldalon olvasd el fent a füleknél a kezdőknek és az akváriumról címszó alatt található anyagot.

2018. febr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

utána olvastam, ne tudd meg, körülbelül addig el sem hoztam a boltból amíg alaposan át nem tekintettem az, hogy ebbe az akvárium méretbe beleugrottam stb az azért volt, mert itt kb a neten tele vol hülyeséggel, hogy a bettának nem kell nagy akvérium, akkor valahol írták, hogy kell, hidd el nem 1 oldalt bújtam át miatta, ez a szűrős dolog nem nyugtatja úgy a lelkem, mert mindenféleképp lesz neki új, csak eddig nem volt rá lehetőségem.

az meg, hogy ez az így tartja sem kifogás, csak azt mondom amit látok, én elhiszem, hogy írják, hogy így úgy kell tartani, próbálom is az alapján, csak utána meg lát az ember egy full ellen példát a tartásra

2018. febr. 5. 21:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!