Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a gond betta harcosha...

Mi lehet a gond betta harcoshallal?

Figyelt kérdés
Van egy sziámi harcoshalam, tegnap és reggel még semmi baja nem volt és most mikor enni kapott feltűnt, hogy nem nagyon úszik, ha meg"piszkálom" arébb úszik, de csak a víz alján a köveken "lebeg", mi lehet a baja? alig 2-3 hónapja van meg, oda figyelek a hőmérsékletre, van vízmelegítő, takarításra is próbálok odafigyelni...:/

2018. febr. 5. 19:59
1 2 3
 11/21 Salx Narval ***** válasza:
58%
Minden akvárium vizét szűrni kell. Az igaz, hogy a betták nem szeretik a nagy áramlást és ezért vagy cseh emelőt, vagy szabályozható átfolyású szűrőt kell választani. Én 40-literes fedett akváriumot ajánlanék és egy szabályozható szűrőt, fontos még egy automata fűtés de gondolom az van. Én nem vagyok híve még ilyen esetekben sem a gyakori 50-os vízcseréknek, ez nagy stresszt okoz a halnak. Azt tanácsolnám, hogy most csinálj egy 30%-os vízcserét, takarítsd fel a talajt is és utána napi szinten cserélj 3-litert amíg nem jutsz el a boltba új akváriumért és szűrőért. Ez a mennyiség elegendő és a halat sem stresszeli, ha óvatosan csinálod észre sem veszi. Készíts ki vödörbe vizet és abból cserélgesd rendszeresen. A 26-28 fokos víz jó. Nem ártana egy maréknyi tüskéshínár sem az akváriumba vagy valami nem túl kényes növényke, moha, páfrány stb. Egy sötét hátlap növelné a biztonságérzetét, elég az is ha csak odatámasztod.
2018. febr. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Elég szűrő nélkül ahogy az ábra is mutatja, pár hétig, aztán kimúlik... A 7. válaszolót le se bagózd. Szivacsszűrőt vegyél legpumpara köthetőt, a nagy áramlás miatt is lebetegedik.
2018. febr. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
7%
Elél szűrő nélkül...
2018. febr. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
50%

Nyugodtan higgy a saját szemednek!


"a neten tele vol hülyeséggel, hogy a bettának nem kell..."


Na a 7-es pontagyú troll , pont ilyen hülyeségeket beszél.

Nem kell túlmagyarázni, épp megtapasztalod, hogy szűrés hiányában gyors ütemben romlik az egészsége, és rövid időn belül meghal.


Ellenpéldát pedig nem látsz!!!

Hazudni bármit lehet!

Mutass egy olyan bettás akváriumot, ami be van kamerázva, élőben megy 0-24-ben az adás!

Csinálja ezt meg valaki, szűrő nélkül, maximum 30 literben, és meglátjuk mi lesz belőle pár hét múlva.


Ha 1-2 hónap múlva még mindig majd ki csattan az egészségtől, akkor elhiszem, hogy van ellenpélda.

Akkor se követendő, mert a világ csodája elég ritkán szokott összejönni, csak elhiszem, hogy van ilyen.

2018. febr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Utolsó válszoló, félreétést elkerülve ezt nem azért mondom, mert így a helyes és mert vitába szállok, de erre a "Ha 1-2 hónap múlva még mindig majd ki csattan az egészségtől, akkor elhiszem, hogy van ellenpélda. "

Na az ismerősömnek évek óta van bettája kisebb akváriumban szűrő nélkül, és sohasem még csak hasonló problémája sem volt.

Természetesen nem vitába szeretnék szállni, csak itt az "ellenpélda"

Egyébként köszönöm a sok tippet,tanácsot, segítséget, a halacska reggelre már teljesen boldogan úszkált az akváriumban takarítás után.

2018. febr. 6. 15:40
 16/21 anonim ***** válasza:
44%

Erről beszélek, hogy ezt így bemondásra, nem hiszem el!

Azt elhiszem, hogy 3 havonta vesz egy új halat, és mindig vergődik nála egy aktuális halálra jelölt.


És ha már itt tartunk, azt sem hiszem el, hogy a te halad boldogan úszkált.

Úszkálni, úszkálhatott...

Csak éppen egy hal arckifejezése ritkán árulja el , hogy boldog e.

Ahhoz kéne egy kis biológiát tanulni.


Például nem lehet boldog, egy 100%-os vízcsere után, mert túl nagy a vízparaméterekben a változás.

Szintén nem lehet boldog egy rövid távon tiszta víztől, hiszen az ammóniát folyamatosan termeli, attól kizárólag folyamatosan, és azonnal lehet úgy megszabadulni, hogy "boldog" legyen tőle a hal. Erre meg csak a nitrifikáló baktériumok képesek.


Ez ugyanaz a jelenség, mint a te esetedben, hogy ki kell válogatni mit hiszel el, mit nem.

Ha valaki anonim leírja, hogy Gipsz Jakab unokabátyjának legkisebb középső testvére hallott már ilyenről, azt nem hiszem el.

Ha biológusok , kémikusok megvizsgálják, megmérik, mérhető számokkal, az eredményeket publikálják, azt elhiszem.



De tudod mit?

Lehet nem volt igazam. Lehet csak egy múló depressziója volt a haladnak, és hamar elmúlt!

Lehet nem is volt fakóbb a színe, csak koszos volt az akvárium üvege!

Lehet az egész egy délibáb volt, és az egész kérdés teljesen indokolatlan!

Egyre inkább biztos vagyok benne, hogy ez a valóság! Remélem, így már kielégítő választ kaptál!

2018. febr. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Akkor kifejtem, mert lehet nem volt teljesen érthető amit mondtam.

Meg volt a vízcsere, és meg volt a szűrő vásárlása is.

A boldogan úszkál természetesen egy jelző amit arra fel szerettem volna használni, hogy ahhoz képest, hogy tegnap gubbasztott a víz alján most önfeledten úszkál.

Illetve kedves ismerősöm nem nem 3-4 halat fogyasztott el, 1,5-2 éve van ugyan az a halacskája! :)

Ettől függetlenül lehet te biológus, akvarisztikával foglalatoskodó ember vagy, és nem is vontam egyszer sem kétségbe azt amit javasoltál szimplán elmondtam amit látok amit tapasztalok, nem mondtam, hogy a halamat egy 5 literes, szűrő és melegítző nélküli akváriumban szeretném tartani, csak , hogy ez van/volt. :)

Viszont szerintem neked is feltűnt, hogy melletted itt is 1 ,2 akér 3 ember megint mást írt!

2018. febr. 6. 18:09
 18/21 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest az összes értelmes tanácsot végig lepontoztad, kb az összes 0%-ra és akkor ilyenkor várják az emberek hogy segítsenek. Segítünk és jönnek az "ellenpéldák" de te persze nem akarsz veszekedni de mégis azt csinálod.

Minden ilyen kérdés után megfogadom hogy nem fog többet érdekelni ki mit csinál, csak a szerencsétlen állatokat sajnálom.

2018. febr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Eleinte te is úgy írtál, hogy azt simán támadásnak is veheti akinek a leleke sérülékenyebb, és nem 0%-ra leszavaztam? Amint írtad te meg talán más is nem tudom ki mit írt így névtelenül, fogtam és instant beszereztem a szűrőt, de biztos úgy van, ahogy te mondod.

Illetve az veszi veszekedésnek támadásnak az ilyet aki annak akarja venni, én nem hiszem, hogy veszekedtem vagy bármi, az tőlem távol áll és leírtam, hogy nm vontam kétégbe a tudásodat sem, ha neked ez a foglalkozásod.

Viszont semmiképp sem gondolom, hogy veszekedtem, vagy leszavaztam volna bárkit is, ám ha te így látod ezt tudom sajnálni..:)

Nem vagyunk egyformák, én is vehettem volna "támadásnak" vagy bármi veszekedésnek a te monológjaidat!!

2018. febr. 6. 18:56
 20/21 A kérdező kommentje:
Illetve hidd el én is mindig megfogadom, hogy itt nem kérdezek többé semmit, mert az embert mindig letámadják, hogy úh azt nem úgy azt nem így, de bunkó vagy minek segítseg, ha leszavazod, pedig ilyenről szó sem esett, mindenki verzióját meghallgattam, de ugyan úgy más is írhatná, hogy segít, de miért nem az ő tanácsát fogadom meg, miért a tiédet?:)
2018. febr. 6. 18:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!