Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshal kérdés?

Sziámi harcoshal kérdés?

Figyelt kérdés

Van egy sziámi harcoshalam kb most lesz lassan 1 éve és azon tanakodtam, hogy beszerzek neki egy nőstényt, mert nagyon sokat búborékozik a felszínre. A kérdésem annyi, hogy ugye ahogy megszülettek az ikrák a nőstényt el kell különíteni, ha ez nem történik meg, akkor az ikrákat megeszi? Tehát mindenféleképp elkéne őket különítsem és neki is kéne egy 30-40 literes akvárium melegítővel és szűrővel?


Válaszokat előre is köszönöm



2018. febr. 6. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Eleve csak, addig lehet őket összerakni még az nőstény kiengedi az ikrákat. Ezután a nőstényt szinte egyből elkell különíteni, nehogy a hím megölje. A hím pakolja az ikrákat a fészekbe és ő gondoskodik róluk még kinem kellnek. De azzal is kell számolnod, hogy az ivadékoknak, amikor már látszik a nemük ell kell különíteni a hímeket. Ehez annyi akváriumot is kellene biztositanod. Jah és ahoz is nagy szerencse kell, hogy úgy találj egy párt, hogy elfogadják egymést az ívás ideéig és dús növényzet kell, hogy a nőstény eltudjob menekülni, mert a hím képes megölni.
2018. febr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Aha. Az ikrákból az ivadék születik meg. A nőstényt már az ikrázást követően ajánlatos különválasztani, mert a hím üldözi (így aztán persze megenni sem tudja az ikrát). Az ivadék számára viszont előre biztosítani kell az eleséget.
2018. febr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Alapból kell 2db felszerelt akvárium, 1 a hímnek és egy a nősténynek, ha szaporítani szeretnéd akkor kell egy un ívató akvárium is ahová kihelyezed a párt, előbb a hímet és ha fészket épít akkor a nőstényt is, próba jeleggel ( erről azért olvasgass egy kicsit mert nem ennyire egyszerű a dolog :D). A nőstényt ikrarakás után azonnal vissza kell tenni a helyére, a hímet csak akkor ha már elúsztak a kishalak. Ha felszeretnéd nevelni őket eladásra akkor még egy akvárium kell, hogy idővel külön tudd válogatni a hímeket a nőstényektől. Az ivadéknevelő akvárium nem lehet túl kicsi hiszen 3cm nagyságig legalább fel kell nevelni őket az eladáshoz, ettől tovább a hímeket már egyesével kellene tovább tartani ha nem sikerülne eladni. Mindegyik akváriumot teljesen fel kell szerelni és fedettnek kel lenniük. Ha szaporítani szeretnéd őket akkor sokat kell olvasnod a témáról mert csak alapos ismeretek mellett sikerülhet, ha felkészületlen vagy könnyen el is pusztulhatnak a halaid és nem csak az ivadékok. Szóval, mint láthatod nem kis beruházással és tanulással, odafigyeléssel jár a betták szaporítása és az csak egy nagyon leegyszerűsített alap felszerelés amiről írtam. Mindenek előtt készülj fel jól, olvass el mindent a témával kapcsolatban ha ezek után is úgy gondolod, hogy belefogsz.
2018. febr. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ívási időszakon kívül mindig külön kell őket tartani.

Egyébként habfészket meg folyamatosan épít egy hím, ettől még nem föltétlenül kell szaporítással próbálkozni.

2018. febr. 7. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem lenne egy kérdésem tőletek:


Egy ivadéknak, amit eladásra szánsz mekkora akváriumot kell biztosítani? Mivel annyi féle videót láttam erről (inkább USA), ahol pár literekbe tartják őket...


Meg találtam egy ilyen videót, amiről nem tudom eldönteni, hogy ez most jó vagy sem:


https://www.youtube.com/watch?v=efIfWrjHWNI

https://www.youtube.com/watch?v=zoLkFbabdIY


Meg tényleg annyi mindent láttam már a témában, hogy akkor az állandóan tartott tenyész bettáknak elegendő egy kb ~15-20 liter rendesen felszerelve?

2018. máj. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
A videókon úgy tűnt, hogy a fűtést, szűrést megoldották, le is fedték, légrést és szellőzést is biztosítottak, ez idáig rendben is lenne. Viszont a poharak mérete és formája az én megítélésem szerint még ideiglenes tartáshoz sem megfelelő, a növényzetet is kevésnek tartom. Én a tenyésztésre szánt halaimat sem tartottam és tartanám 30-liter alatt. Az általad említett méreteket az egyesével tartott és eladásra szánt halak tartására elfogadhatónak tartom sőt egy kupac tüskés hínárral akár egy 5-8 literes szögletes mini akváriumot is hiszen ebben csak rövid ideig tartják őket. Poharak, befőttes üvegek, üdítős flakonok használatát felháborítónak tartom annak ellenére is, hogy a víz minőségére odafigyelnek. Nézd, működni működik hiszen csinálják de én sohasem nevelnék így halakat.
2018. máj. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!