Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen sziámi harcoshalat...

Milyen sziámi harcoshalat tarthatok társaságban egy 50 literes akváriummal?

Figyelt kérdés
Vettem egy 50 literes akváriumot a lányomnak születésnapjára (én fogom gondozni a halakat). Kezdetben arról volt szó, hogy apró nano halak lesznek benne, most hogy halvásárlásra kerülne a sor, és körbenéztünk, hogy milyen halak is vannak, megtetszett nekünk (főleg neki) a sziámi harcoshal. Mindenképpen akarok az akváriumba Törbe szívóharcsát, nagyon tetszenek a törpe gömbhalak is, de annak a tartása elég macerásnak tűnik. Tudtok ajánlani halakat?

2018. jan. 28. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
A törpe szívóharcsa és a sziámi harcos nem társítható egymással, mert a harcsa a kevésbé meleg oxigéndús gyorsan áramló vizet szereti, míg a sziámi a melegebb álló vizet igényli. Tehát teljesen ellentétek, az egyikről le kell mondani. A szívóharcsát viszont szerintem könnyebb társítani másokkal, mert a sziámiból azon kívül hogy nagyon sok hal nem társítható vele még ha kifogsz egy kötözködős példányt a vele társítható halakat is hajlamos halálra hajszolni.
2018. jan. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
első nekifutás, vagy van már némi tapasztalat?
2018. jan. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A harcsa 22-25°C a betta 25-30°C, ha belövöm 25fokra az szerintem mindenkinek jó...
2018. jan. 28. 19:36
 4/7 A kérdező kommentje:
Régebben voltak halaink, de harcos halban nincs tapasztalatom, csak amennyit neten olvastam róla.
2018. jan. 28. 19:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, az egyiknek sem jó mert mindkettő a határértéken van tartva. Sosem jó őket a szélsőségen tartani mert bár jónak tűnik, ez stresszeli őket. És nem csak a hőmérsékletről van szó mint mondtam, hanem az egyik a kifejezetten erős áramlást és oxigéndús vizet igényli, a másik meg nem tűri el az áramlást mert nem tud benne úszni és labirintkopoltyúja van, ergo a légkörből vesz levegőt. Tehát nem csak a hőmérséklet a bibi, ezt be kell látnod.


Azt a tanácsot akarom neked adni ezektől függetlenül hogy ne akard újra feltalálni a dolgokat, ha valami nem illik össze és összekényszeríted annak kudarc lesz a vége, majd ismét felszámolás.

2018. jan. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
döglöttet
2018. jan. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet társítani különféle corydoras-páncélosharcsákkal is, meg neonhalakkal, Schubert díszmárnával, karcsú díszmárnával; vagy akár plattyval, fekete mollyval. Esetleg ancival is társítható. Ezek békés halak. Nem való a sziámi mellé olyan agresszív halfaj, mint például a xifó és az acélkék fogasponty
2018. jan. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!