Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bettával kapcsolatosan segîten...

Bettával kapcsolatosan segîtene valaki?

Figyelt kérdés

1 éve megvan a bettám, melegítő,víszürő, 40literre akvi, követ a talajon, nem tükrözödő az akvi és 3 naponta vagy ha úgy látom, hogy ràfér (sűrűn) takarítom viszont most olyan “kedvetlen”.

Tegnap takarítottam ki és már előtte is csak a felszínen egyhelyben lebegett.

Mára már szinte picit oldalasan a felszínen “lebeg” szinte alig mutat életjelet (nyilván eenőriztem, még él)

Mi lehet a baja? Talán mintha fakóbb lenne a színe, ez nem biztis, de megijeszt...



2018. febr. 25. 07:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Fedve van az akvárium? Az lehet még a gond, mert a légkörből levegőt vesz és ha hideg megfázhat.
2018. febr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs fedve :/ nem sejtettem, hogy ez is lehet szegénynek mérvadó, akkor nézek valamit ami alkalmas erre, hátha javul az állapota, köszönööm
2018. febr. 25. 17:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor télen szokott főleg előjönni ez a probléma és a hideg napokon. Még azt szeretném kérdezni hogy hány fokos a vize? Mert az is gond lehet ha nem stabil 27-28 fokos mert attól is megfázhat.
2018. febr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A vízmelegítőt nem szoktam állítgatni, 27-29 között tehát stabilan elvileg 27-28 fokos, nem nyúlok hozzá, ha takaírtom is, akkor is addig az előző vízben hagyom a halacskát amíg a másikat kellően felnem melegíti a melegítő..:/
2018. febr. 25. 18:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Hogyhogy takarítod? Ugye nem csinálsz teljes takarítást csak részleges vízcseréket? Erről nem is írtál hogy hogy működik nálad a vízcsere, ha teljes takarítást csinálsz az nagyon rossz, az ideális ha hetente cseréled a víz 20-30%-át egy napig állott, azonos hőmérsékletű vízzel.
2018. febr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, igen azt nem írtam, hát ha őszinte akarok lenni régen (4 hónappal ezelőttig) teljes vízcsere volt nála, de rám szólt egy betta tartó ismerősöm, hogy részleges vízcsere és azt sem folyamatosan, mert nem tesz jót a halnak a naponta takarítás, illetve hagyni kell állni a vízet mielőtt beleteszem a halhoz, tehát kb a 40% a víznek cserléem és vann, hogy az egész akvit kitakarítom, mert olykor az akvi üvegét és az alján összegyűlt ürüléket elkell távolítsam.
2018. febr. 25. 18:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Hasonló volt velem is, nálam ha jól tudom a víz keménység volt a gond, most 8nk-n van
2018. febr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egy szívócsövet, és amikor hetente cserélsz maximum 30%-ot, akkor azzal szívd ki az aljzatról a mulmot és akkor töröld le az üveget. Sose csinálj teljes vízcserét mert az a legrosszabb a halnak.
2018. febr. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A vízkeménységét, hogyan tudom ellenőrizni, egyébként köszönöm a sok jó tanácsot, hát...ennyi idő után meghalt szegény halacska...nem tudom, hogy valami betegség, vagy a kora is közre játszott-e..
2018. márc. 2. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!