Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki ismeri az Eco- Therm...

Valaki ismeri az Eco- Therm akváriumi vízmelegítőt? Lenne egy két kérdésem evvel kapcsolatosan!

Figyelt kérdés

Ma vettem egy 100w-os Eco- Therm vízmelegítőt használtan 2000Ft ért. Körülbelül fél évig használta a srác, utána a polcon porosodott. Annyi problémám van vele, hogy semmiféle leírás, hogy hogy kell használni, meg semmi papír nincs hozzá, és így nem tudom beállítani a hőfokot, hogy 26 fokos legyen az akvárium vize..., a vízmelegítő ugyan automata, de a hőfok állítójánál nincsenek értékek, hogy most mennyire is fűtse fel az akváriumot a melegítő... Interneten egy elég kevéske leírást találtam hozzá.: "Aquarium Systems Eco-Therm 100W-s akváriumi fűtő, automata és hőfokszabályzós, a hossza 22,5cm, tapadóval rögzíthető. A fűtőn nem található hőfokskála, a beállításához hőmérőre van szükség."

[link]


Hogyan lehetne minél gyorsabban belőni, azt a 26C fokot? Kb mennyi idő alatt melegszik +1 fokot az akvárium vize?


UI.: 77 literes az akváriumom!

Köszönöm a válaszokat!



2012. szept. 20. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha most mondjuk 24 fokos, azt fél óra alatt felfűti.

Egy óra alatt még 22 fokról is.

2012. szept. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kb 22:00 kor raktam bele az akváriumba, akkor 22C volt a víz, most 23:42 van és a víz 25C nál tart, szóval ahogy néztem +1C/óra kb!
2012. szept. 20. 23:45
 3/7 A kérdező kommentje:
1,5*
2012. szept. 20. 23:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs lefedve az akváriumod? Úgy elég sok hő elvész.
2012. szept. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 YourDestiny ***** válasza:
Középre állítva általában 25 fok szokott lenni a legtöbb fűtőn, de én előtte teszteltem volna valamiben.
2012. szept. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tényleg egy vödör vizet hamarabb felfűt, abban könnyebb és biztonságosabb is.


Én követtem el egy hibát régen. Barátom kirakta az asztalára a fűtőt, 10 perc mulva füstölt az asztal. Jó, kihúztuk, lett egy nagy fekete folt az asztalon, nem baj, a fűtőn nem látszott semmi roncsolódás, nem tört el.

Aztán én később beraktam az akváriumba és otthagytam, utána látom, hogy a törpe szívóharcsa furcsán fetreng a vasfán és zihál. Benyúltam a vízbe és legalább 30 fokos volt. A fűtő úgy látszik nem kapcsolt ki. Valószínűleg szétégett a hőérzékelője, csak ez nem látszott rajta kívülről, tehát kidobtam. Viszont itt csak a szerencsén múlott, hogy a halakat nem főztem meg. Ha kicsit később nézek oda, akkor leves lett volna belőlük, de így végülis túlélték a hülyeségemet.

2012. szept. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
Megmondom őszintén nekem elég noname fűtőnek hangzik ez az izé, én nem mernék megbízni benne. Ha a termosztát gondol egyet, akkor főzés lesz a vége.
2012. szept. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!