Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A barna alga megjelenését mi...

DyttaDetty kérdése:

A barna alga megjelenését mi okozza, és el lehet valahogyan tüntetni?

Figyelt kérdés

Ajándékba kaptam egy akváriumot. Guppi, neonhal és platty van benne. A halak jól érzik magukat,a guppik szaporodnak is, azonban állandóan megjelenik benne a barna alga.

Nem vagyok profi akvarista, nem is értek hozzá. Komplett akvárium szettet kaptam. 50 literes, 300l/h belső szűrővel, fűtőtesttel és Led világítással (10W). Csak műnövény van benne. Általában az aljzaton jelenik meg az alga, utána a műnövényeken.



2018. febr. 26. 19:26
1 2
 11/16 Salx Narval ***** válasza:
Hát azért a növényeket nem csak díszítés céljából telepítjük és az sem véletlen, hogy gyorsan növő hínárt is ajánlottam. A talajporszívózás, a rendszeres részleges vízcserék és a dús gyorsan növő növényzet együtt még gyengébb szűrés mellett is működhet. Persze felesleges bármit mondani amíg nem tudjuk mennyi hala van lehet, hogy még nagyobb szűrő és gyakoribb vízcserék mellett is gond lenne. A társítás alapból rossz, kérdés a darabszám. A szűrő is biztosan kicsi ha szett.
2018. febr. 28. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
3 guppi, 6 neon és 2 platty van benne.A kicsik külön vannak egyelőre. Kb. 2 hónapja van meg az akvárium.
2018. febr. 28. 07:26
 13/16 anonim ***** válasza:

"szinte minden gázt redukál, az ammóniát is."


Ezt értem én, csak azt nem hogy miért jobb egy tized annyira hatékony, ideiglenes módszer, (aktív szén, és annak kapacitása) egy 10-szer hatékonyabb, hosszú távon fenntarthatónál (normális nitrifikáló szűrés).

2018. márc. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ez nem sok hal, ennyit még ennek a szűrőnek is el kell bírni.

(gondolom asap 300)


Csináld a részleges vízcseréket, heti 2×15, a szűrő szivacsát, mindig az aktuálisan leszívott akváriumvízben nyomogasd ki, de ne nagyon!

Ezen kívül az 5-ös válaszban ajánlott növényeket mindenképpen próbáld meg, ide tényleg növény konkurencia kell, mert a vízterhelés / szűrő kapacitás aránylag jó!

2018. márc. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
De a szivacsot is csak akkor öblítsd ki, ha már nagyon eltömődik!
2018. márc. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

13-ra: Egyetlen szóval nem írtam olyat hogy jobb. Ez egy másik megoldás!!! Sőt ha növényesít akkor felejtős.

Tehát ünnepélyesen kijelentem: Szerintem is jobb ha növényesít.

2018. márc. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!