Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Állatkereskedésben vettem két...

Leves9999 kérdése:

Állatkereskedésben vettem két kicsi aranyhalat,20 literes akvárium van nekik, pár kis növénnyel minden elektronika nélkül, állatkereskedő mondta nekem, hogy így jó. Visszavigyem őket?

Figyelt kérdés
Utánaolvastam még este és félek, hogy kínzom őket, főleg h az egyiknek valószínűleg hólyagproblémája lehet, de kb 12 órája vannak meg, lehet betegen vettem őket. Tehát valószínű h nem jól tartom őket.

2018. márc. 6. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
mond meg,h ez állatkínzás és egyben törvénysértés is, cserélje ki garnélára.
2018. márc. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Vegyél ezeknek egy 200 vagy 10 literes akváriumot! Ezek megnőhetnek 20 centisre is néha!
2018. márc. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

*200 vagy 100 literes

Bocsi, elírtam!

2018. márc. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Ez állatkínzás, a kereskedő adja vissza az engedélyét!Te meg hajítsd ki a 20 literest, vegyél legalább 100 literes akváriumot. Ha nem tudsz, inkább ne tarts halat!Amúgy is kell nekik levegőztető, ez alapfelszerelés.

Állatvédelmi törvény tiltja az ekkora akváriumok használatát!

Amúgy egy kereskedőnek az a célja, minél több cuccot eladjon, tehát alapból nem mond olyat, hogy így jó! Ha most kamuzol, és te akarsz szegény halak szenvedéséből spórolni úgy, hogy nem veszel nekik megfelelő helyet, kompresszort, stb.akkor ne fogd rá a kereskedőre, hogy ő mondta!Nem kéne lejáratni se őt, se a többi kereskedőt!

Ha tudod hogy nem jól tartod őket, minek ide írkálsz, miért nem cselekszel?

2018. márc. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyon ritka az olyan kisállat kereskedő, aki ért is a dolgokhoz, akvaristának, pedig nem képzett szakembert állítanak oda, hanem egy halszerető eladót.


Mindenképp jelezd a boltnak, hogy ez nemcsak hogy etikailag nem korrekt, hanem állatkínzás, ami törvénysértés!

Legalább egy 200 literes akksit kellene venned nekik, vagy verj rájuk egy "kis kedvezményt" egy ekkora kavárium árából, vagy kérd vissza a komplett cucc árát, halastól-mindenestől.

2018. márc. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vidd vissza. Aranyhalnak 200 liter, erős KÜLSŐ szűrő, nyáron hűtés az alapfelszerelés. Ha ezt nem biztosítod akkor kínzod valóban.
2018. márc. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem és nem lehet ekkora helyre bezárni őket! Legalább száz liter vizet kell a pi....csájuk alá folyatni, de a legeslegjobb a kétszáz literes akvárium lenne!


Mégis, mit gondolsz, tíz vagy húsz centis, szép nagy halaknak ez elég?


Ezt olvasd el, te kis araaaanyoooos-éééédeeees: [link]

2018. márc. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
Hát, mit mondjak egyszerűbb lett volna ha nem utólag tájékozódsz. Ahogy most tartod őket az nagyon nem jó, de gondolom ezt már te is tudod ha utána olvastál. Megoldani ezt a helyzetet csak jelentős beruházással tudod, azt hiszem érdemesebb visszavinni az állatokat. Legközelebb tájékozódj mielőtt élő állatot viszel haza.
2018. márc. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az úr akitől vásároltam őket hozzáértőnek tűnt, ezért is hittem neki. Aztán este olvasgattam és kb aludni nem tudtam. Bővíteni nem tudok rajta, visszavittem őket, de az is a bajom h kb ott sincsenek jobb helyzetben mint itt.
2018. márc. 8. 12:39
 10/11 anonim ***** válasza:
ott nincsenke, de így h visszavitted csak ezek fognak elpuszulni előbb-utóbb, ha nemviszed vissza akkor rendel helyettük, ha nem lenne rá kereslet, nem tartaná
2018. márc. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!