Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A főbérlő nem enged semmilyen...

A főbérlő nem enged semmilyen állatot! A díszhalak akváriumban is kikötése lehet?!

Figyelt kérdés

Öregek.Rigolyásak..

Mindenbe beleszólnak.

Bejönnek a szobába és körbenéznek nincs e kisállat vagy rend van e....

Ez tudtommal nem is engedélyezett hogy az én személyes dolgaimat nézgessse.Most ha kint szárítom a fehérneműm akkor is bejön...m

Ez gáz..

Na de a lényeg hogy szeretnénk párommal egy szépp akváriumot.

Gyönyörű tud lenni.

Hangulatos..

De ha a főbérlő egyik rigojája az állatkák mert átveszik a szagot...akkor szerintetek akváriumi halak is zavarják?

Ami konkrétan se nem szagos se nem hangos ..nem rág nem kapar szét semmit...


2018. márc. 7. 17:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én főbérlő vagyok. A szerződésben benne kell lenni, hogy mit tarthat-nem tarthat az albérlő. Nekem még nem voltak haltartó albérlőim, de én nem bánnám. Viszon beleírnám a szerződésbe, hogy a haltartással kapcsolatos esetleges kárt nekik kell rendezniük (ha kiömlik a víz). A rezsit meg úgyis ők fizetik, mivel külön lakás.

Amúgy nem hiszem, hogy lehet velük tárgyalni, ha még a szobátokba is bejárnak.

A legnagyobb gond különben a rezsi lehet: az le fog esni hamar, hogy az akváriumban különféle elektromos kütyük működnek, és akkor azt a fogyasztást hogyan számítjátok ki? Mert, gondolom, a mérőtök közös.

2018. márc. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 patterson ***** válasza:
szomorú hogy kénytelenek vagytok ott lakni...kérdezzeek meg 1 ügyvédet,megtilthatja-e a halakat
2018. márc. 11. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A tulajdonos bármit megtilthat, elvégre az ö lakása. Ezen ügyvéd sem fog változtatni, mert senki nem köteles állatokat eltürni, márcsak azért sem, mert - ahogy többen írták -, adott esetben a lakás használata sok esetben gyakorlatilag lehetetlen lesz nagy mértékü renoválás nélkül.


Elvileg lehet állatokat tartani úgy lakásban, hogy semmi negatív hatása sincs arra, de azt senki nem tudhatja, hogy az adott bérlö mennyire felelös állattartó, és mennyire teszi tönkre a lakást. Ezért indokolt az, hogy inkább megtiltanak mindenféle állattartást, mert viszont tényleg nem lehet szabályozni, hogy az illetö hogyan tartsa az állatot, mennyit takarítson utána, stb.


Szóval a tulajdonosnak jogában áll megtiltani az állattartást.


De ebben az esetben inkább megkérdezném, mert ugyan egy akvárium sokkal kevesebb kárt okoz alapesetben, de ha valami történik (pl nálunk egyszer végigrepedt az üvege és 200 liter víz ömlött szét a szobában, ami a szönyeget, parkettet, laminált padlót tönkreteszi), akkor azt elöre szerzödésbe kell foglalni, hogy az így keletkezett kárt a bérlö teljesn mértékben köteles megtéríteni (szönyeg, padló, stb cseréje)

2018. márc. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 patterson ***** válasza:
52%
próbáljatok más lekást találni,ez így élhetetlen...:(
2018. márc. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!