Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet tartani élőnövényeket...

Lehet tartani élőnövényeket egy levegőztető és szürő nélküli aksiban?

Figyelt kérdés
Van egy 21l aksim benne egy betta. Nem szeretnék venni bele se szürőt sem pedig levegőztetőt, mert olvastam hogy a betta nem szereti a mozgóvizet. Van esélyem elő növényeket életben tartani benne?
2010. jún. 9. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Nekem nagyon sokáig voltak a halaim levegőztető és minden tisztító nélkül. Persze takarítottam meg stb. Meg voltak, és nem vettem észre, hogy bármelyiknek is valami baja lett volna azért mert nincs benne levegőztető vagy tisztító.
2010. jún. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A bettának nincs szüksége oldott oxigénre, de lehet hogy tényleg nem szereti, nekem társas akváriumban volt, volt levegőztető de nem láttam h zavarta volna.


Az élő növényeknek meg sztem nem kell oldott oxigén, főleg azért mert a növény termeli az oxigént, szerintem minden probléma nélkül lehet tartani. De növénytáp ajánlott.

2010. jún. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 9. 21:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy szivacsszűrő nem fog ártani. Annyira mozgatja majd meg a vízet, hogy mindenhol azonos hőmérsékletű legyen. Nagy felszíni vízáramlásnál nem fog habfészket építeni, ennyiben zavarja.
2010. jún. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Doruss ***** válasza:

Ilyen esetben max. azért jó a szűrő, hogy tisztítson, de ha te tisztántartod az akváriumot akkor nem lehet baj.

Egyébként a növényeknek csak némi szén-dioxidra van szükségük, a betta megtermeli a növénynek a szén-dioxidot, a növény meg termel a bettának ogigént, úgyhogy sztem jó ez így.

2010. jún. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az új állatvédelmi törvény szerint TILOS gerinces állatot akváriumban szűrés nélkül tartani.


más dolog, hogy ezt nálad kutya se fogja nézni, de gondoltam jobb, ha tudod és ezzel megválaszoltam, hogy mennyire etikus...

2010. jún. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Vettem egy szivacsszűrőt+ egy kis teljesítményű légpumpát, de 10 perc után ki is vettem, mert ez is elég durván nyomatta a levegőt, ami eléggé felkavarta kis bettám eddigi nyugodt életét. Neki sem tetszett meg nekem se szerintem elég kicsi ez az aksi még egy szivacsszűrőhöz is. Tanácsolták, hogy szorítsam el a levegő csövét, hogy kevesebb levegőt nyomjon. Majd lehet még 1x nekifutok és kipróbálom. De ha nem annyira szükséges, akkor nem nagyon erőltetem. Úgy is minden hétvégén van kb.40% vízcsere+levegőztető csővel porszívózás úgyhogy nem koszos a hallak. A növényeim is jól vannak egyelőre. Még egy almacsigát akarok beszerezni hogy kicsit takarítson. Az állatvédők meg inkább az állatkereskedésbe csinálnának rendet, mert szívem hasad, amikor látom szegény bettákat abban a kis dobozkában.....
2010. jún. 13. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!