Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért csipkedik és kergeti...

Miért csipkedik és kergeti egymás? Mi számít túl soknak? Nem túl nagy a sodrás? Egyéb vélemény?

Figyelt kérdés
Adatok. 220 literes akvárium. 24fok minden belőve ph, nk, külső keringetés, 22 különböző fajú neon, 3 anci, 2 hagymacsiga, ma érkeznek haverok a zebradáninak, mert ő csak ide keveredett. 6 db ledes fénycső hideg meleg fényű. A többit talán ti is látjátok. Köszi előre az intelligens hozzá szólásokat.

2018. márc. 21. 12:07
 1/10 A kérdező kommentje:
Na nem tudom beillesztet i a videót :-(
2018. márc. 21. 12:08
 2/10 A kérdező kommentje:
[link] Remélem ez így nem szabálytalan :-)
2018. márc. 21. 12:10
 3/10 Skid05 ***** válasza:
100%
A 220 az egy dolog, de az aki túl magas, viszont nem elég széles. A neonok minél szélesebb az akvárium és minél nagyobb a raj annál jobban érzik magukat. Egy faj egy raj. Fehér az aljzat, növényzet/árnyék meg alig, nincs kiúszótér, triplán stresszeli őket, nyugtalanok, ehhez jön még a kevés egyedszám. A dánió hasonló problémakör. Nem tudjuk a világítás watt, vagy még inkább lumenértékét, de a fákra némi növényt fel kéne kötözni, a talajszint lumenfüggő. Erősen remélem, hogy a videó a 3-4 hetes bejáratási időszakot követően készült illetve, hogy pH-t érintő beavatkozási kísérlet nem történt.
2018. márc. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

22 különböző fajú neon? :D


mesélj még...


leírtam már, hogy fajonként minimum 10-15 darab, a kutyámnak jobb a felfogása mint neked...

2018. márc. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kérdést csak az nem érti meg aki nem akarja. És lehet hogy a kutyusod okosabb mint én, de az is biztos hogy a modora jobb mint a tiéd. Ha tudni akarjátok szívügyem ez az akvárium és igen mindent meg fogok tenni hogy működjön és hogy jól érrezek magukat a halak. Ez az oldal azért született, hogy segítsen az embereknek nem azért hogy bunkók írogassanak. Kezdő vagyok akvárium téren ez nem is titok. Köszönöm a jó hozzászólásokat tanulok belőlük és alkalmazok mindent amit lehet. Az akvárium adott ebből fogom kihozni a legjobbat amit lehet. Várom a további ötleteket hozzászólásokat. Amúgy a világítás szerintem tökéletes a növényeknek és 6 hétig járt mielőtt belekerültek a halak. Ph 7.2 és az Nk 13. Fogok még növényesíteni a következő részleges vízcserénél volt tervben. És még nem teljes a létszám szóval nem kell pánikba esni csak érdeklődtem. Továbbra is érdekelne hogy honnan lehet tudni hogy nem túl nagy e a sodrás.?
2018. márc. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
azért csipkedik mert kevesen vannak leírtam már többször, minimum 10-15 hal. ennyi...
2018. márc. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Skid05 ***** válasza:
Ha tudjuk a szűrő/fénycsövek típusát, az aki méreteit, az is egy támpont. Egyébként 1-1,5 centit fodrozzon az esőztető és optimális gázcserét tesz lehetővé. A lágyabb víz hasznos több szempontból is, plusz a fák enyhén savasítják is a vizet, az ancik szeretik. Én ilyen akiban kihasználnám a magasságot és kötözném/ragasztanám a fákra amit lehet. És meglepően sok mindent lehet is, az ültetés sok esetben nem feltétel (anubias, microsorum, ceratopteris etc). Említett okok miatt viszont a neonoktól megválnék.
2018. márc. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem fogjátok elhinni, de ma mindenki szépen normálisan viselkedik. Csoportosul, úszkál, eszeget. De kiégett egy fény csövem. És csökkentettem a sodráson. Lehet megvan a megoldás :-) Jó lenne. És köszönöm mindenkinek.
2018. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyéb vélemény: ezért nem szabadna csak literben megadni az ajánlott akvárium méretét - jobb helyeken már bevett szokás az alapterületet is odaírni a standard akváriumméret mellé. A te akváriumodnak az űrtartalma ugyan megvan, de iszonyatosan rövidnek tűnik, ezért nem biztos, hogy jó választás bele a dánió és a neonhal - különböző fajokat vegyíteni meg biztos nem.


A másik probléma, hogy ez az akvárium iszonyatosan világos, a neonokról meg tudjuk, hogy sokkal sötétebb vizekből származnak. Náluk a sötét aljzat, sötét háttér alap (kellene hogy legyen), az úszóteret nem elfedő, de biztonságot adó növényekért, de akár az úszó növényekért is. Ha nem érzik magukat biztonságban (rosszul berendezett akvárium, túl kevés egyed azonos fajból), akkor mindenféle hülye viselkedést vesznek fel a félénkségtől kezdve az agresszióig.


Lehet, hogy nagyon szépen beállítottad a technikát, biológiai körforgást, pH-t, NK-t, de összességében ez akkor sem egy halbarát akvárium (még).

2018. márc. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm. Még növényesíteni biztos fogok, de úgy néz ki hogy most mindenki normális már 2 napja senki nem kerget-csiped. Mindenki eszik is. Egy buborékoztatót még lehet beteszek. Csináltam egy 40 literes akváriumot 2 napja most azt teszem rendbe hogy ha valamelyik faj problémázna át tudjam majd rakni. Tudom hogy magas de mindenki azzal gazdálkodik amivel tud ez adott sajnos ezt kell jól csinálni. Akvárium nettó víztömeg egyébként 215 liter. rettentő mód igyekszem kezdő létemre. Nem halászlét akarok :-D Köszönöm még egyszer.
2018. márc. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!