Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez darakór lenne?

Bamboocha466 kérdése:

Ez darakór lenne?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt láttam meg ezt a hólyagot a hal farkán ( Videolink lent). Az internetes leírások alapján ez darakórra hasonlít leginkább, de ez valahogy nagyobb... Kb akkor mint egy kéthetes cseresznyegarnéla-pete. Mi lehet ez, és hogyan kezeljem?


Az elmúlt 10 napban bekövetkezett változások:

Elpusztult egy neonhal- a tetemet nem találtam, igy az a vízben maradt.

Beszereztem egy új fűtőt, és 3 nap alatt a hőmérsékletet 24,5°c-rol 26°c-ra emeltem.

Novenytapbòl a heti 2,5 ml helyett 4,5 ml-t adtam a vízhez (leírás alapján 10-t adhatnék hetente). -> easy Life, profito


Ma, a vízcsere után a teszt alapján minden érték rendben van, viszont a ph egy kicsit magasabb, mint szokott lenni; 7,6<ph<8,0


Tehát a link:

[link]


Sajnos csak telefonnal tudtam videót készíteni, meg nem is nagyon értek a videókészítéshez, így a minőség nem a legjobb, de azért remélem, hogy a lényeg látszódik.



2018. márc. 24. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem jó a link.


De a legfontosabbakat nem írtad le. Hány liter az akvárium? Milyen és hány hal lakja? Milyen időközönként mennyi a részleges vízcsere mértéke?

2018. márc. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nálam működik a link.


120l, ebből a vízmennyiség kb 95l

Lakik benne egy betta, 10 vörös neon, és 8-10 garnéla, meg csigák...

Aljzat: zúzott bazalt

Szűrés: 2 db Aquel ASAP 500 l/óra belső szűrő

Vízcsere: 2 hetente 20 liter(vízkezelőszermentes, allott csapvizzel)

Heti 6 szor etetek, 3x fagyasztott tubifex, 3 lapocskas tapokkal

2018. márc. 24. 17:41
 3/6 Skid05 ***** válasza:

Esetleg így: https://www.youtube.com/watch?v=hA8kl8v2fUI&feature=youtu.be

Az elpusztult állaton is voltak elváltozások? Ez nekem valamilyen ektoparazitának látszik, viszont igen, a darakór több apró pöttyel és már korai stádiumban dörgölőzéssel kezdődik, ha megfelelően esik rá fentről a fény láthatóak már egészen minimális méretükben is az úszósugarak között az élősködők. A hal(ak)on egyéb rendellenes nekem nem látszik.

Igen nagy %ban tré körülmények között üti föl a fejét, legyengült szervezetekre veszélyes, nálad nem látok erre okot sem a leírtak sem a látottak alapján. Ha van rá mód elkülöníteni és monitorozni akkor azt tenném első körben némi konyhasót adagolva a karanténba, egyébként radikális lépéseket nem tennék addig, amíg más halakon/viselkedésükön rendelleneset nem látni. A pH-val meg ne foglalkozz.

2018. márc. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ahha, hogy így értetted azt, hogy a link nem működik. Köszönöm a javításert.


Csak egy darab hal pusztult el, melynek tetemét nem találtam meg. Szerintem a garnélák gyorsan eltakarították...


Csak egy hálós elkülönítő dobozom van, melyet az akvárium oldalára kell akasztani. Ebbe beletegyem, vagy nincs értelme?

Hétfőn érkezik a 19l-es garnéláknak szánt új akváriumom, abba esetleg majd beletehetem, és megsózhatom a halat.


A fehér folton a hal farkán nem látok úszó sugarakat. Olyan mintha egy ici-pici kerek rizsszem lenne rajta keveske nyalkaval befedve.


Köszönöm segítséged!

2018. márc. 24. 18:59
 5/6 Skid05 ***** válasza:

#3-as vagyok. Itt van ez a kép:

[link]

ezen előrehaladott kór látható, a hal láthatóan legyengült, az egysejtűek ellepték

[link]

ezen meg a kezdeti állapot, a farokúszó sugarai közt a legkisebb parazita is jól kivehető, nyilván ez nagy felbontású, de szabad szemmel is megcsillannak megfelelően beeső fényben

a te eseted mindegyiktől távol van, mellesleg a darakórt egyébként sokan már a celsius emelésével is legyűrik.

Ha pozitív változás nem lesz: a jódozatlan konyhasót 10 literenként egy evőkanállal szokták adagolni, 3-4 nap várakozás, nagyobb vízcsere után ismételhető, de a nagy akiba ne tegyél, sem a növények, sem a bacik nem rajonganak érte, majd a 19-es karanténba, addig hadd bandázzon a többiekkel, egyelőre figyeld.

2018. márc. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2018. márc. 25. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!