Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór? Torochatum

Darakór? Torochatum

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy torochatum harcsám, kb. 5 éves, szívós, kb fél-1 éve túlélt egy horgonyféreg fertőzést, és kb akkor elveszítette a egyik szemét, nem tudom a betegség miatt, vagy az algaevő sértette-e neki meg aki azóta nincs sajnos.


Egyedül volt az akváriumban egészen addig, amíg pár hete a húgom nem hozott még 2 kis torochatumot. Szombaton észrevettem, hogy ez egyik körbe-körbe úszik mint aki meg van őrülve, feljön levegőért,majd ismét vissza körözni, néha irányt váltva. Egyből arra gondoltam, hogy valami parazita zavarhatja, majd jobban megnézve észrevettem, hogy tele van fehér pöttyel, és a másik is, de a másik kevésbé. Ezután az idős harcsán is láttam pöttyöket, de nem sokat. Aznap vettünk gyógyszert, Costapurt, mivel vannak csigák és garnéla, ezért direkt így kértük a gyógyszert, ezt adták.


Felemeltem a hőt, villany le, szén ki stb. és beadtam a gyógyszert. (reggel etettem őket, ettek is) Másnapra aki körözött megdöglött, az én öreg harcsám furcsán viselkedett, bebújt a fűtőhöz és ott volt függőleges helyzetben órákig (kép csatolva). (Később teljesen a sarokba húzódott)


[link]


Adagolásban úgy van, hogy 1.3.5.nap gyógyszer, így 2. nap este adtam nekik enni(gyógyszeres napokon nem akartam) Az öreg harcsa nem evett, pedig nagy étvágyuk van. Csináltam egy részleges vízcserét,mert amúgyis koszos volt már (felét kb) a gyógyszert pedig újraadagoltam.


Sajnos nem otthon lakom,úgyhogy azóta nem tudom leírni pontosan hogyan kezelték, de egyre kevesebbet mozog...Talán nem is él már.


Kérdésem tehát: A darakór lehet a bűnös? (az öregen alig volt pötty)


A fertőtlenítőszert nem bírják?


Etetni nem szabadott volna, mert így megeszik a fertőtlenítőt?


Elképzelhető, hogy az a baj,hogy amikor beadtam, odaúsztak, mert azt hitték kaját adok?


Darakór mellett lehet, hogy más betegség is volt?



2017. dec. 20. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Dr. Baska Ferenc állatorvost ajánlom!


[link]


[link]

2018. jan. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azóta meggyógyultak!
2018. jan. 5. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!