Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Axolotl ehet csirkemellet?

Axolotl ehet csirkemellet?

Figyelt kérdés

2018. márc. 28. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha egyszer adsz neki, nem lesz baja tőle. De rendszeresen nem jó.

Egész kishalat, férgeket, kis csigákat (előtte fagyaszd le, hogy elpusztuljon, és a házát roppantsd meg), gilisztát adj neki. Ha sovány, rossz kondíciójú, akkor kaphat csirkeszív karikát (az aljából, ahol nincsenek erek), esetleg májat, de ezt feldarabolás után jól most meg, mert nagyon piszkolja a vizet.

De alap takarmánya a fent említett egész, teljes értékű állati takarmányból álljon.

2018. márc. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én fagyi halat, fagyi szúnyoglárvát és földigilisztát etetek velük.

Nem mertem adni nekik csirkemellhúst(és, mint kiderült, jobb is, mert nem szabad)



Köszi a gyors választ!

2018. márc. 28. 11:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezek jók, amiket adsz neki. Főleg, ha a fagyasztott hal egész kishalat jelent (én nem pl. tengeri halfilét :))


Ha azt látod az állaton, hogy egészséges, jól működik hosszabb távon is, akkor ne variálj, maradj a bevált sémánál, ha az amúgy az alap tartási feltételeknek megfelel.

2018. márc. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem nincs axolotlom, csak más halaim, de idézem az öreg akvarista bácsi bölcsességét (akitől magam is tanultam): hidegvérű állatnak lehetőleg ne adjunk melegvérű állat húsát. Ő azt modta, hogy a melegvérű állat húsa egyrészt nehezen emészthető, zsíros egy hal számára, ill. olyan baktériumokat, esetleg egyéb parazitákat tartalmazhat, amik a halak számára újak, és nem tudnak velük megbírkózni. Szóval ő sosem adott az ötven év alatt, míg akvarizált. Vannak, akik egyszer-egyszer adnak, de rendszeresen semmiképp. Én egyszer próbálkoztam pulykaszívvel, a halak persze imádták, de utána az egyik guráminak olyan szorulása lett, hogy majdnem elpusztult, azóta nem adok. Csatlakozom az előttem szólókhoz: ha eddig bevált, amit adsz, én nem próbálkoznék mással.
2018. márc. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Oksa!


Az axolotl nem halféle, hanem gőteféle.


És a fagyasztott halat állatkereskedésbe veszem, mindig kiveszem a csontját, úgy dobom be(mivel a csont szétkarmolná a száját és a belső szerveit).

2018. máj. 25. 11:36
 6/6 anonim válasza:
Ne vedd ki a csontot a kishalból. Kell neki a kálcium
2018. júl. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!