Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valakinek váltott már nemet a...

Valakinek váltott már nemet a xifója?

Figyelt kérdés

200 literben van 4 szép kifejlett xifóm, egy hím három nőstény. A nőstények minden hónapban ellenek. Az egyik pár hónapja viszont szerintem már nem, elég bujkálós lett és "lefogyott", de nem úgy mint amikor betegek, hanem az alakja kerekről nyurga lett és hosszú. A hím elől teljesen elbújik és félrevonul, ettől eltekintve normálisan eszik. Ez van 1-2 hónapja. Az alakja kísértetiesen megváltozott és hasonlít a hímére.


Lehet hogy hímmé alakul? Úgy is hogy minden hónapban volt már utódja? Arról hallottam hogy a hímek későn veszik fel a nemi jegyeket, amikor már nagyra nőttek mint a nőstények, de azt nem tudom hogy rendes nőstényből is hímmé alakulhatnak-e. Valakinek volt már ilyen? Nálatok hogy zajlott a nemváltás?



2018. ápr. 1. 16:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Én úgy tapasztalom, hogy ha már szült egy xifó nőstény, akkor már nem lehet hím belőle. És ha csoportosan tartják őket(1 hím, 2-3 nőstény), akkor tényleg NAGYON KEVÉS AZ ESÉLY RÁ! Úgyhogy a tied szerintem beteg lehet, attól lehet sovány. Ha hasonlít a hímre az alakja, atttól még nem biztos, hogy hímmé fog változni(lehet akár ilyen betegség is, hogy olyan kinézetűre fogy le a halacska).
2018. ápr. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!