Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 150 l Akvárium elég...

Baksi Tibor kérdése:

Van egy 150 l Akvárium elég sok halam van a többség guppi 2s algaevő de az újak azok harcoshalak és pár kék neon a guppik sorban pusztulnak mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Napi egyszer esténként kapnak enni ma böjt nap van úgy vettem észre a növények rossz szagot bocsátottak és nagyon zavaros volt a víz ezért megszüntettem a növényeket és lecseréltem a víz felét. Megy a szerelő és a levegőztető is hanyagolom a világítást tettem egy kevés cristal watert mégis tovább pusztulnak a guppik fiatalok és nagyok egyaránt a többiek jól vannak.
2018. ápr. 8. 22:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mivan?

A növényeket okolod amikor egy valószínűleg túltelepített, de biztosan rosszul társított akváriumod van?

Pontos adatok kellenek, hány guppi, hány algaevő (anci?), hány harcoshal (milyen neműek? sokkal melegebb víz kell nekik mint amit a többi elvisel) és hány kék neon van?

Milyen a szűrő? Milyen időközönként cserélsz mennyi vizet?


Már most látatlanban is meg lehet mondani hogy a rossz tartási viszonyok miatt pusztulnak.

2018. ápr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Skid05 ***** válasza:
Elsősorban számszakilag kéretik részletezni a halállományt (a társítás közel sem megfelelő), hogy fel tudjuk mérni a szennyezés mértékét. A rossz szagot a bomló növényzet (könnyen lehet, hogy akkora a nitrát érték a vízben ami már a növényzetet is kikezdte) mellett a talajon drasztikusan felgyűlt mulm is okozhatja, ez a jellemzőbb, túltelepítés, elégtelen szűrés, nagy szemcséjű aljzat (5mm<) a tökéletes receptje, de külön-külön is abszolút „jól” működik. Az a pláne az íly módon felszabaduló gázokban (kén-hidrogén, ammóniagáz, metán), hogy kivétel nélkül mérgezőek. Milyen szűrő? Hogyan tisztítod? Milyen aljzat? Mennyi vízcsere és milyen sűrűséggel? Rövid távú vészmegoldás: 50%-os vízcsere minél előbb, a mulmot leszívni, de életeket menthet a maradék víz aktív szénen való átszűrése, a levegőztető menjen lehetőleg nonstop amíg akut vészhelyzet van.
2018. ápr. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A guppik és az algaevők létszámát nem tudom pontosan harcoshal 1 hím 3 nőstény 4 neon a guppiknál van jónéhány újszülött így vettünk egyben az Akváriumot guppival és algaevővel a víz megfelelő hőmérsékletű 25 26 fokos a szűrő az Akváriumhoz megfelelő tettem bele pamacsokat lemezes tápot kapnak. Mikor elhoztuk le volt engedve a viz 3/4 feltöltöttem nagyon zavaros lett ezért pár nap után cseréltem a felét és porszívóztam kiszedtem a növényeket elötte kipisztult pár guppi ezért volt a csere kiszedtem őket egy kisebb akváriumba míg vizet cseréltem leellenőriztem a vizet teszttel minden rendben volt és visszaraktam őket de nem állt le a pusztulás.
2018. ápr. 9. 05:05
 4/13 A kérdező kommentje:
A szűrő eheim pickup 160 a túlnépesedéssel már tuti nincs gond kezdő vagyok és tudom hogy valamit elrontottam csak nem tudom mit elvileg a guppik sokat kibirnak de most csak ők pusztulnak
2018. ápr. 9. 06:11
 5/13 anonim ***** válasza:

Az EHEIM Pickup 160 nagyon jó szűrő.

70 literig.

2018. ápr. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
160 l írja
2018. ápr. 9. 08:05
 7/13 A kérdező kommentje:

Most így néz ki az Akvárium szortam egy picit kaját de nem igazán esznek

[link]

[link]

2018. ápr. 9. 08:25
 8/13 A kérdező kommentje:
2018. ápr. 9. 08:30
 9/13 anonim ***** válasza:

Jaj, szerencsétlen jószágok...


150 l akvárium nem fog működni sehogy sem egy normális külső szűrő nélkül.

A jelenlegi szűrőd alkalmatlan ehhez az akváriumhoz, tényleg nem tudok ennél többet/mást mondani.

Nézd meg az ajánlást:

[link]


50 literig. Az elégedett véleményt író kommentelkők 60 l körüli akváriumhoz használják.

Gyári ajánlás az eheim.com-on, idézem:

For aquariums of about. 60.00 l

2018. ápr. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
sok hal+ gyenge szűrés= egyenlő szar víz
2018. ápr. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!