Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hasvízkórban meghalt hal után...

Hasvízkórban meghalt hal után kell e fertőtleníteni? Új, nagyobb akvárium beüzemeléséhez kellene a futó és a dekoráció.

Figyelt kérdés

2018. máj. 9. 07:01
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha élő állat nincs a vízben akkor 100-literenként 5-6db Neomagnolt tegyél a vízbe oldott állapotban, 2-3 nap várásidő ajánlott utána kitakaríthatod és feltöltheted friss vízzel, esetleg csinálj még egy vízcserét 1-2 nap elteltével. A tárgyakat amiket használni akarsz belőle azt pluszban még átsikálhatod de több fertőtlenítésre nincs szükség. Új akvárium indítása esetén min 3-4 hét bejáratási idő kell, ez teljesen felszerelt, berendezett, növényesített állapotban, üzemeltetés alatt értendő, (én a heti részleges vízcserét is csinálni szoktam az első naptól) de ez nem fontos. Ezt követően ha mindent rendben találsz jöhetnek apránként a halak.
2018. máj. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Csak egy halacska volt, de nagyobbra cserélem az akváriumot. A két hét járatást mindenképpen be akarom tartani :)
2018. máj. 9. 09:37
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
ha biztosra akarsz menni úgy csinálod ahogy a kolléga írta, de hogy ha rendezed a tartási körülményeket akkor az is elég lehet, maguktól nem lesznek betegek a halak, erős az immunrendszerük, 99% ban a stressz , nem megfelelő tartási körülmény okozza. (kis hely, rossz társítás, elégtelen szűrés, elhanyagolt vízcsere...stb)
2018. máj. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Valószínűleg az akvárium volt kicsi. 30 liter, bár csak egy betta volt benne. Hetente cseréltem 30% vizet meg az aljzagot is tisztítottam. Futó automatán 27 fokon, szűrő egyfolytában ment. Nem tudom mit kellett volna vagy nem kellett volna tennem. Nagyon sajnáltam amikor meghalt szegény:(
2018. máj. 9. 12:19
 5/5 anonim ***** válasza:
van ilyen, szűrő milyen? nagy áramlatot nem szeretik.
2018. máj. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!