Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért csak téglalap alakú...

Miért csak téglalap alakú akváriumok vannak?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet például egy "S" alakú akvárium? Valami bajuk lenne a halaknak?
2010. jún. 14. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
biztos van olyan is, csak drága. nem tudom. gömb alakút már láttam.
2010. jún. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A téglalap alakú akváriumban nagyobb a mozgástere a halaknak. Egy S alakú akváriumban nem tudnának annyira mozogni.
2010. jún. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Már elvileg van valami rendelet, hogy csak szögletes akváriumban szabad halat tartani, mert a gömbakváriumban valami baja lesz, nem tudom, pontosan mi, de biztos így van, ha azt mondják :D
2010. jún. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nem csak téglalap alakúak vannak. Vannak amiknek az eleje íves, vagy van olyan is, ami valamilyen sokszög.

Az íves formákkal annyi baj van, hogy természetüknél fogva torzítanák a képet.. (elnyújtaná, zsugorítaná a benne lévő élőlényeket) Aztán ennek elég természetellenes hatása van, miközben az akváriumnak pont az a lényege, hogy egy cseppnyi természetet vigyünk be a házba.

2010. jún. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak a gömb alakút tiltották be, elvileg az ívelt üvegből lehetne S alakút is csinálni, de mivel az emberek nagy része megelégszik a hagyományossal, inkább azt gyártják. De egyedi rendelésre jó pénzért meg lehetne csináltatni szerintem.
2010. jún. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen,én úgy hallottam h a gömbakváriumban "megőrülnek" a halak:DDe már láttam 8szögű akváriumot is.
2010. jún. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyk. bármilyen formájú akváriumot le lehet gyártani üvegből vagy akrillból.


De minél extrémebb a forma annál magasabb az ár... így ezért általános a téglatest forma, főleg a kommersz "tömeg"-esen árult szetteknél.


Én már láttam dzsakiddziba épített tengeri akváriumot is - csak annak megvan az ára...

2010. jún. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

itt a gömbakváriumról olvashatsz.De ez gömbakváriumról beszél,szóval szerintem S alakú is lehetne.Csak az árát bírd megfizetni.Szerintem ha egy árajánlatot kapnál elmenne a kedved tőle és vennél egy normálosat:)

2010. jún. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A halak az oldalvonaluk segítségével tájékozódnak. A gömbfelület - gondolom, minden más erősen ívelt felület is - torzítva veri vissza a "jelet", ezért megzavaja az állatot; így a felületnek ütközve akár sebesre is dörzsölhetik magukat. A július 1-től érvényes új állatvédelmi törvény tiltja be a gömbakváriumos tartást, épp ezért.
2010. jún. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!