Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudom a koi pontyokat...

Hogyan tudom a koi pontyokat átszoktatni a süllyedös tápról a lebebösre egyszerüen elmennek mellette vagy észre sem veszik?

Figyelt kérdés

2018. máj. 14. 19:53
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Nem lehet, hogy valami silány minőségű cuccal próbálkozol? Ezek a halak falánkak jól látnak és a szaglásuk is kitűnő, bármilyen kaját bárhonnan felvesznek max kiköpik ha nem tetszik nekik. Kizárt, hogy nem veszik észre, max nem érdekli őket. Persze olyan előfordulhat ha egyféle kajával etettél mindig, hogy hozzászoktak az illatához és ahhoz, hogy mozgás közben kapják el. Ha jó minőségű a tápod és mégsem eszik talán koplaltasd egy kicsit őket és úgy próbálkozz újra. Esetleg morzsolj egy keveset a régi kajából az újra és keverd össze, hogy átjárja az illata. Én mondjuk nem szoktam nagyon erőltetni az új kajákat, ha 2-3 próbálkozás után sem esznek valamit mást adok. Elhiszem, hogy bosszantó ha drága pénzért megvettél valamit és mégsem eszik de mást nem nagyon tehetsz minthogy újra próbálkozol és ha végképp nem eszik mást adsz. Nálam is van pár doboz kaja amit a mostani halaim nem esznek, többek között lebegő aranyhaltáp golyók is, bekapják ugyan de ki is köpik. Jut eszembe, próbáld kicsit beáztatni a tápot mielőtt etetnél, hátha így jobban tetszene nekik.
2018. máj. 15. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!