Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akváriumba mennyi...

112 literes akváriumba mennyi hal? Többi lent

Figyelt kérdés
Adott egy 112 literes akvárium. Kavicsot és a növényeket majd megveszem és a szűrő, melegítő, stb. már vannak. Csak a halak maradtak. Nem szeretnék halakkal túlzsúfolt medencét. Vitorlás halakra gondoltam és valamilyen kék-vagy törpegurámi félét. Jó párosítás? Kérem, hogy a nagyon speckó válaszokat kerüljétek, mert kapok felvilágosítást a boltból és apámtól (neki is volt akváriuma

2018. máj. 23. 21:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Aha. Ha neked az okoz boldogságot hogy a lorem ipsumra vered ki akkor egészségedre. Aki alap szinten ismeri a halfajtákat az tudja miről van szó. A vitorlás halakról nem nyilatkoztam mert olyanom nincs és nem is volt, de a gurámikról egészen sok tapasztalatom van.
2018. máj. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
64%
nem én verem ki rá, hanem minden valamirevaló akvarista, legalább illik az általad tartott fajok latin nevét tudni, az egyetemleges, a világon bárhol tudni fogják melyik fajra gondolsz, a magyar nevét pedig még itthon sem nagyon... :D de ja , én vagyok a debil... xD
2018. máj. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát ha már itt tartunk 2 az a 3 pötty, hacsak a szemét is nem soroljuk a pöttyök közé. 6db kék gurámi, mert attól, hogy "pöttyös, vagy márványos, vagy esetleg aranyos" még mindegyik az, 100-literben csak akkor fér el ha csökött méretű 8-10cm halak. Az enyémeknek majdnem a 300-litert is kicsinek tartottam 15cm is meghaladó méretű halakról beszélek, ugyanis ekkorára nőnek normális körülmények között. Én nem vonom kétségbe, hogy 18 éve foglalkozol velük de, hogy rosszul tartod őket az biztos, már meg ne sértődj.
2018. máj. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"18 éve foglalkozol velük de, hogy rosszul tartod őket az biztos,"


Kedves kérdező, kb ennyit ér, ha valakinek (történetesen édesapádnak) volt akváriuma.

Konkrétan semmit, így önmagában. Évtizedekig lehet siralmasan szarul csinálni.


Ráadásul az itteni felhozatalból okulva, mert itt is osztja ám az észt boldog boldogtalan, olyan magabiztossággal terjesztik egyesek az agyfosásaikat, hogy egy teljesen kezdő simán benyeli.


Amúgy a törpegurámi nem rossz, nem szereti a nagy áramlást, és le kell fedni az akvárium tetejét.

Békésebb márnafélékkel, vagy dániókkal, esetleg aljzatlakóknak kisebb testű csíkokkal egy szép kis délkelet-ázsiai jellegű aksit össze lehet hozni.

Dús növényzettel, aminek feltétele az érdemi világítás, erősségben, és minőségben.


Ami a boltos felvilágosítását illeti, a gyakorlat azt mutatja, hogy nagyjából 95%-ban akkor jársz jól, ha egy az egyben az ellenkezőjét csinálod annak, amit mond. Azzal nagyot nem hibázhatsz, tekintve, hogy kb a boltosok a leghülyébbek a témában.

A maradék 5% is csak azért indokolt, ha esetleg áfás számla kitöltéséről érdeklődnél, hogy azt hogy kell, mert az valószínűleg tudja.

2018. máj. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!