Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fenycsovet vegyek?

Milyen fenycsovet vegyek?

Figyelt kérdés

van egy Sunglo 15wattos, 4200 lumenes fencsovem, sokan mondjak, hogy keves a novenyeknek. vegyek egy juvel 24wattos high-light nature or daylight fenycsovet?


a nature 4100lumen, a daylight 8000. mindketto 24wattos. meg annyi, hogy csak egy fenycsovet tudok hasznalni.


2018. jún. 4. 22:41
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
A te csöved 4200K-s ez a színhőmérséklete és nem a fényárama, zöldes fényű mint a juvel nature. Nekem a kiválasztott csövek közül egyik sem tetszik az egyik csak 4100K-s a másik viszont 9000K. Ha csak egy cső akkor 6-6500K-es csövet választanék pl a Sylvania T5 24W 6500K 1850lm.
2018. jún. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen bocsi, kelvint akartam irni. es szerinted ez jobb lenne a novenyek szamara. mint a mostani amim van?
2018. jún. 5. 07:14
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem igen, egyrészt erősebb, más részről úgy gondolom jobb a színhőmérséklete is. Azért várd meg mit mondanak a kollégák én nem nagyon növényezek, azt tartok ami megmarad nálam.:D Az viszont tuti, hogy szebb látványt nyújt a kékesfehér fény, mint a zöldes.
2018. jún. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Skid05 ***** válasza:

Talán tudod, hogy egy T5-ös csövet nem tudsz simán a T8-as helyére bepakolni, nem így megy a wattnövelés. A hagen sunglo T8-as cső, 860lm, 25 mm-es átmérővel. Az juwel nature meg a hilite-day hosszban megegyezik vele, viszont T5-ös szabvány, 16 mm átmérő, nyilván más foglalattal, előtéttel, ráadásul egyik színhője sem a legjobb a célra. Ha ragaszkodsz egy márkához – egyébként teljesen feleslegesen – akkor van egy juwel day-lite T8-as cső, nyilván T8 lévén szinte mindenben egyezik a tieddel kivéve, hogy sokkal jobb 6500K-es.

[link]

Valójában e márkás csövek fényáramban el is maradnak a sokkal olcsóbb csövek értékeitől, én ebből vennék ha egyetlen csőről (ebből gondolom, hogy nem akarsz armatúra-váltást) lehet szó. 900lm, 6500K, 865 színkód, 438 mm:

[link]

40 lument nyersz, meg egy jobb spektrumot, nagyobb wattszámhoz bővítés/átalakítás kell, az más lapra tartozik, de sera, juwel, hagen részemről akkor is felejtős lenne.

2018. jún. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!