Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnéla tartás gömbakváriumban?

Garnéla tartás gömbakváriumban?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a halak rosszul érzik magukat benne, de mi a helyzet a garnélákkal?

Gondolkodtam a garnélatartásban, mert viszonylag egyszerű, és szépek. Őszintén, nekem nagyon tetszik a gömb forma, de nem akarok szenvedést okozni, szóval ezért kérdezem meg. Garnéláknak is rossz, vagy őket nem zavarja?

Köszi a válaszokat!



2018. jún. 5. 00:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"És egy hím betta bántja őket, vagy el van mellettük?"


Ezt nem lehet előre megmondani, több okból.


Először is tisztázni kell az akvárium méretét, hogy miről is beszélünk, mekkora, milyen szűréssel, hogy alkalmas e betta+ garnéla tartásra.

A másik, hogy bettából bármilyen természetűt ki lehet fogni.

Ezek nem precízen programozott gépek, óriási szórás van köztük habitusban, vagy enni fogja őket vagy nem.

Nincs tuti recept, arra lehet törekedni, hogy a tapasztalatok alapján lehetőleg minimalizáld a stresszt.


A tapasztalatok pedig azt mutatják, hogy egy ekkora hal stresszeli a garnélákat. (ami bizonyos értelemben rosszabb, mint ha egyből megenné őket, vagy néhányat, mert a stresszre az egész akvárium rámehet)

Ilyen rc méretű garnélákat inkább szokás nanohalakkal társítani. Hím endler guppi, vagy amandalazac, vagy galaxi razbóra...

2018. jún. 6. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Garnélás nanohalas oldal, ahol kérdezni is lehet:

[link]

2018. jún. 6. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Oké, értem, nem spórolni akartam, főleg nem 5k-n, csak nekem olyan idegen volt, hogy valami elektromos készülék lógjon ki élőlények közül (sőt, hallottam már olyat, hogy valakinek a hala éppen valami szűrőben lévő anyagtól betegedett meg), gondoltam meg lehet máshogy is oldani, de nem, értem. Letettem arról, hogy ne legyen.


Nem értek a szűrőkhöz, csak annyit hallottam van belső, meg külső. Meg, hogy van olyan, ami egyben levegőztet is...(?) Melyik az, amelyik a legkevésbé nagy/észrevehető, és semmi extra nincs benne, amivel gebasz lehet?


+ Lehet, hogy hülye kérdés, de nagyon felszínesen meg lehet állapítani egy betta személyiségét? Tehát, hogyha mondjuk a kereskedésben neki akarna menni az ujjamnak is, vagy esetleg rá se hederítene, ez jelentene valamit? Vagy megváltozik, ha más helyre kerül?

2018. jún. 6. 14:32
 14/15 anonim ***** válasza:

Szűrőből ami kevésbé látszik, ahogy a neve is mutatja, az a külső szűrő.

Csak hát az nem 5ezres tétel. Hanem a többszöröse.

Jó oda belső szűrő, hát most lesz ott egy szűrő, ez van.

Keress feketét, könnyebb elrejteni. Meg ültess elé növényt.


A betták személyiségét nem igazán lehet kideríteni, bolti körülmények között kb agonizálnak -bár változóban van a helyzet- teljesen másképp viselkedik, egy számára stresszmentes környezetben.


A szűrőben amúgy nem tudom mi lehetett, amibe bármi is belehalt.

Azt tudom, hogy a halálesetek kb 85%-áért az elégtelen szűrés a felelős.


Amúgy a szűrőben meg az van, amit beleraksz, egy sima belsőben, gyárilag, egy darab szivacs, és ennyi.

(Nyilván nem a szivacs szűr, hanem a megtelepedő baktériumok, de ennek már neked utánaolvasnod.


Mert ahogy elnézem rád fér, nem kötekedésből mondom, hanem azért, mert ha az alapokkal nem leszel tisztában, akkor sorra fogod a hibákat elkövetni , amiből csak hal gyilkolászás lesz.

2018. jún. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Olvasgattam már, de még fogok is. Köszi a sok választ, mentek a zöldek!
2018. jún. 6. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!