Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 160 literbe milyen törpe...

160 literbe milyen törpe sügér tartható a következő halakkal?

Figyelt kérdés

2 Anci

9 leopárd Dánió

8 ékfoltos razbóra

6 vöröskarcsú díszmárna.

közepesen nővényes akvárium sok bujkálóval

1 pár békésebb sügért szeretnék

papagáj törpesügére vagy nannocara anomala-ra gondoltam de minden mást is meghalgatok :)



2018. febr. 16. 21:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Főleg semmilyen, ebbe az akváriumba már nemigen fér el egy területvédő sügérpár.
2018. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
ez 25db nano hal gondolom egy pár valamilyen sügérből ellene főleg a sok nővény miatt de a leopárd dánióktól meg tudok válni esetleg. 120 hosszú akva.
2018. febr. 16. 21:08
 3/20 anonim ***** válasza:

Azt értem én hogy nanohalak, de ez háromféle rajhal. Most ha alapból a minimum 1liter/halcenti arányt nézzük akkor se fér már bele semmi a 160 literbe.

Zebradánió 9db, kb 5 centisek azaz darabonként 5 liter, tehát összesen 45 liter.

Ékfoltos razbóra 8 db, kb 4 centis, összesen 32 liter.

Vörös karcsú díszmárna 6 db, kb 5 centis, összesen 30 liter.

Anci 2 db, ők kb 15 centire nőnek, az megint 30 liter.


Ha a számításaim nem csalnak akkor ez összesen 137 liter. A 160 literes akváriumban kb 145 körüli liter víz lehet. Így én nem tennék már bele mást, mert ez kb egy pont jól telepített akvárium egyenlőre.

Az már más tészta hogyha megválsz a leopárd dánióktól, akkor lehet szó egy pár békés kistestű sügérről.

2018. febr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
hát azért nem így szoktunk számolni :D inkább az érdekelne hogy ezekhez a halakhoz milyen törpesügért lehet tartani. a szűrésem baba volt bent extra 60 1-2cm-es endler növendék is meg szifók plattik nem volt elhullás a nitrát színt stabil volt most hogy elmentek az eleven szülők így egy sügér pár lenne amit szeretnék. pl parázslazacból a nagyok szerint is simán mehetne 50-60db azért én soknak tartanám.
2018. febr. 16. 21:35
 5/20 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, csinálj amit akarsz. Le is pontozhatsz mindenkit, arra már nem adunk. Eddig jól megvoltál, megleszel ezután is. Legközelebb a politika vagya gyerekvállalás kategóriába írj.
2018. febr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
nem volt elhullás, minden rendben volt. ha 100nm2 be beraknak 1500 csirkét és nincs elhullás akkor minden rendben van?? komolyan mondom eszem megáll, ilyen emberek tartanak állatot.
2018. febr. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

volt a 6 szífóm 2 meg 60 növendék hangsúlyozom NÖVENDÉK guppy az akvában kb 2 hónap körüliek akik egyébbként 40 literbe simán elvannak ekkora méretig. Egyébként meg senkit nem fogok lepontozni ahogy eddig sem tettem. feltettem egy kérdést vártam értelmes választ mint pl "ha megválsz a dánióktól mehet egy pár x törpesügér" de nem idejött a sok okos arctalanul hogy juuuj amit csinálsz az szar... kiváncsi lennék ezeknek az embereknek az akváriumára...

90 literben lehet tartani pl ramit 10 neonnal a nagyok szerint és egy anci is simán elmegy. akkor nem értem hogy mit kell szőrszálat hasogatni a semmire. kérdeztem valamit és vártam egy választ amit nem kaptam meg "nesze semmi fogd meg jól" Nem aranyhalat tartok bettával 20 literbe az istenért. Tanácsot nem kaptam csak bírálatot látatlanban. Erről is ennyit....

2018. febr. 16. 22:21
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Januar első felében volt itt egy kérdés. Megmutatad az akváriumodat?- ott megnézheted. Számold meg hány halat látsz, kb 106 literes.
2018. febr. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Hát azért nem így szotunk számolni"

Akkor hogy kell?

2018. febr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Figyelj én elmondtam a véleményemet. Arra hogy "nem így szoktunk számolni" csak annyit tudok mondani, hogy ez a minimumos számolás, egyesek ideálisabbnak tartják hogy egy halcentire 2 litert számoljanak, de mindegy...


Nagyon emlegeted a nagyokat, érdekelne hogy kiket értesz ilyen alatt. Ha ilyen profik és nagyon okos tanácsaik vannak azt mondom akkor kérdezz tőlük ha nem tetszik amit itt többen is mondanak.

2018. febr. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!