Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízkeménység csökkentése?

Vízkeménység csökkentése?

Figyelt kérdés

[link]


Ha jól értem ezzel a szerkentyűvel lehet a csapvizet lágyítani?

Azért érdekelne, mivel hosszabb távon kifizetődőbbnek vélem, minthigyha állandóan ioncserélt vizet vennék a pihentetett csapvízhez.



2018. jún. 6. 05:03
1 2
 11/12 Skid05 ***** válasza:

Azért az ionnal ellentétben van egy igen erős elvi oldala is a dolognak pusztán a költségek mellett, mégpedig a tiszta édesvíz értéke, melyet még mindig hajlamosak vagyunk bagatellizálni (majd eljön még az idő mikor visszasírjuk azt az 5 litert és nem csak a jelenkori ellenértéke miatt). A felhasználókat érdemes megkérdezni, hogy mire használják a „szennyvizet”, ami adott esetben jó nagy léptékű is lehet vízcserétől függően. A válasz leginkább a lefolyó. Magam akkor vágnék bele, ha lenne ötletem (és legfőképp lehetőségem) a maradéktalan felhasználásra.


Ami a kérdést illeti: 3 szűrőrész cserélendő adott időközönként: a két előszűrő, a mechanikai és a kémiai előszűrő (polipropilén + szén) max évente cserélendő (pár ezres tételek). A legnagyobb szűrőházban van az érdemi ro membrán, élettartama a csapvíz oldottanyag-tartalmától illetve nyilván a használat sűrűségétől meg az észszerű használattól (hőmérséklet) függ, ez a legdrágább része, átlag több évet bírnak ki normál használat mellett, áruk 10e+. A kimenő csöveken a sótalanított oldószer (a jó esetben tiszta H2O) illetve a „szennyvíz” (ami szintén lágyabb lesz, mint az eredeti) aránya a nyomástól, a hőmérséklettől és az élettartamtól függ (1:2, 1:3, 1:4 ált). A membránhoz tartozik egy napi hozam amit fel is tüntetnek a termékek mellett, ez ugye a gyakorlatban annyit tesz, hogy nagyobb hozam mellett kevesebbet kell a membránon átpréselődő adott literre várnod (megfelelő nyomáson persze).

A linkelt helyett van egy magyar cég is akik nagyon otthon vannak a témában:

[link]

2018. jún. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Salx Narval ***** válasza:
Én valószínűleg az adott vízhez választanék halakat és csak az elpárolgott vizet pótolnám desztvízzel. Természetesen nem akarlak lebeszélni semmiről hiszen tudom milyen dolog ha megtetszik egy-egy hal és szeretnénk belőle.:D RO készüléket még nem használtam, sajnos nem tudok vele kapcsolatban véleményt mondani.
2018. jún. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!