Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30 literes bettás akvárium?

30 literes bettás akvárium?

Figyelt kérdés
Van egy 30 literes akváruumom üresen. Bettát szeretnék benne tartani. Tudnátok segíteni hogy mit tegyek bele? Növényzet, díszek, szürő, stb. Aljzatnak jbl manadot néztem ki szűrőnek meg egy ilyet: [link] html
2018. jún. 9. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:

A link nem működik.

A szivacsszűrőt én gyűlöltem, nagyon zajos volt!

Én leválasztottam egy normál szűrőnek egy kis helyet, nehogy a szűrő kárt tegyen a bettában.

Én mindig beértem az alacsony fényigényű fajokkal, így a bettásba is anubiast, mohát meg hasonlókat tettem. Dísznek én a természetes cuccokat preferálom: ásványok, kavicsok stb.

2018. jún. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Skid05 ***** válasza:

A linkelt ista szivacsszűrő csak akkor ajánlható az akiba, ha nem alszik senki mellette, ebben az esetben egy dupla szivacsos verzió elvisz egy sima bettás 30-ast, egyébként motorosból egy fan1-es esőztetővel, kezdetben erősen fojtva. Egy jó aljzat a bacik elsődleges telephelye lesz, a manado ilyen, viszont ültetni – főleg először – nem minden növény esetében leányálom.

Utóbbiaknál a fény determinál, erre nem írtad mi a terv, így közepes fényerőt feltételezve: l sessiliflora, h corymbosa, h polysperma, v spiralis, c thalictroides, m pteropus, pistia; ezek dél-kelet ázsiai fajok, (ahonnan a betta is elszármazott) nem éppen nagy igénnyel, ellenben törik az áramot és árnyékolnak. Dísznek a bettabarát sárgás vízhez: mangrove, vasfa. Csere: 30%/hét. Fedett aki, 26 fok alá ne nagyon engedd.

2018. jún. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!