Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neon hal mellett milyen...

Neon hal mellett milyen halakat lehet tartani?

Figyelt kérdés

2018. jún. 9. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Hány literben?
2018. jún. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
LED halakat, halogén halakat
2018. jún. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
hány liter??
2018. jún. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
300
2018. jún. 10. 00:45
 5/10 anonim ***** válasza:
Például a természetes élőhelyén vitorláshalakkal él együtt. Ekkora akváriumban már lehet társítani.
2018. jún. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kzs ***** válasza:

Na, én azért óvatosan bánnék a Vitorláshalakkal.

Kezdetben (ha kicsik a vitorlások) nem lesz gond. A nagyobbak viszont már megehetik a neonokat.


Neonhal mellé szinte bármilyen kisebb pontylazac társítható. Lehet ékfoltos razbóra is, vagy Corydoras-harcsák.

Arra azért vigyázz, hogy minél ezekből minél többet tarts.

Mindegyik rajhal, úgyhogy inkább legyen kevés fajból sok, mint fordítva: sok fajból kevés.

2018. jún. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nálam legtöbbször vitorlásokkal, ancikkal, zebrasügérekel, páncélosokkal, tetrákkal, serpákkal, baltahasúakkal voltak fekete és vörös neonok. A kékeket nekik külön berendezett biotópban tartottam, nagy rajban 1 anci és egy raj páncélos. Egyszer én is láttam neonra vadászó vitorlást, nálam nem tapasztaltam hasonlót idősebb hímeknél sem, viszont volt egy egy vitim aki egy kiszemelt nőstény kivételével az összes vitorlásomat kinyírta volna válogatás nélkül ha hagyom, pedig 300-literes dús növényzetű akváriumban voltak. Ja és nem csak a vitorlásokat támadta, minden halra veszélyt jelentett, így ketten élték le az életüket egy külön akváriumban, még ancit sem tudtam betenni melléjük.:D
2018. jún. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kzs ***** válasza:

Előbbi


Meglehet. Én azért - ennek ellenére - mégsem tennék vitorlást neonhal mellé.

-------------

Kérdező: kolibrihal is mehetne. Rajban szépen mutatnak.

2018. jún. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ékszerrazbóra, Rózsalazac, Fekete tetra, Amanda lazac vagy ciklámenlazac mehet oda, meg hasonló csapathalakból 2-3 faj. Hány neonhalad van összesen?
2018. jún. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Tiszta sor, ha aggályaink vannak inkább mással társítsunk, van választék bőven.
2018. jún. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!