Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak, ha túl sok...

Mit csináljak, ha túl sok kisguppim lesz?

Figyelt kérdés
Egyenlőre 9 guppim van (3 hím,6 nőstény) és az egyik terhes.Utánaolvastam kicsit,h egyszerre 30-100 guppi is születhet.most egy 100 ls akváriumban vannak,és itt nem fér el túl sok kisguppi.Én max.10-et tudok megtartani(ha többet,akkor a későbbi kisguppiknak nem lesz hely),egy ismerősöm átvesz 5-6ot de mit csináljak a többivel?Megölni nem akarom őket,inkább szabadon engedném,vagy eladnám(nem halkajának!).Győrben lakok,itt nem nagyon van semmilyen medence vagy halastó (ha ti tudtok annak nagyon örülnék).Úgy tudom,h a kisállatkereskedések nem veszik be ilyen egyéni tenyésztőkről a halakat,és úgy látom,h a neten se nagyon akar senki guppit venni.Szerintetek ha a Dunának egy tisztább részébe engedem el őket,az oké?Mennyire legális az ilyesmi?Arra is gondoltam,hogy pár nagyobb (10l-s) befőttesüvegben megtartom őket.Szerintetek hányat lehet 1ben tartani?Ti mit csináltatok a kisguppikkal?Amúgy mindenhol azt olvasom,h vegyek nekik élő kaját,de az eladó azt mondta,h azt betiltották.Most szárított szúnyoklárvát kapnak, az jó nekik hosszabb távon?Köszi a válaszokat,és bocs az elírásokért

2018. jún. 12. 13:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én el szoktam őket adni/ajándékozni; de inkább eladom őket!
2018. jún. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Nekem jó ha néhány megmarad belőle. Általában a többi megeszi őket amég picik. Szabadon semmiképp ne engedd, mert ott is halálra vannak ítélve.
2018. júl. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!