Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan irthatom ki ezt a...

Hogyan irthatom ki ezt a csiga fajt?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az akváriumomban új növénnyel együtt sajnos egy nem várt élőlény is érkezett a Physa spp csiga. Olyan szinten elterjedtek, hogy az akvárium nem bírja ki. Ma át mostam az egészet, de sok petét is találtam, bár biztos vagyok benne, hogy nem tudtam kiirtani az egészet. Mit tegyek ellenük. Volt már másnak is.

2018. jún. 16. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak csigaevő halak, pl törpe gömbhal, petéket meg a csigaevő csiga szereti. Kérdés mit bír az akvárium, vannak lehetőségek. Amit meg látni, azt ki kell szedegetni.
2018. jún. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagy hiba volt teljes akváriumtakarítást csinálni, ha voltak halak az akváriumban. Én ilyenkor azt tanácsolom hogy uborkát rakj be este és reggelre amikor tele van csigával kiszedheted őket. Nekem a 200 literesembe anno sok csiga volt, jött két pakisztáni díszcsík és azóta nincs egy se, de ők csak ilyen nagy akváriumba tarthatók. 60 literesbe helena csigáim vannak amik megeszik ezeket a kicsi csigákat, abban sincs csiga, úgy kell telepítsek bele hogy legyen mit enniük a helenáknak. :D
2018. jún. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Uborkát? A halaknak nem lesz baja tőle? :D
2018. jún. 16. 17:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, némelyik még eszik is belőle.
2018. jún. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz, sőt, nagyon sokan szeretik és igénylik is az ilyen növényi eleséget. Például az ancik imádják, de nálam a szumik és xifók is eszik. :D
2018. jún. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Skid05 ***** válasza:
A csiga másodlagos probléma, ahol nagy a táplálékforrás, ott felszaporodnak. Megfelelő körülmények között a számuk stagnál, beáll egy létszámra, leáll a folyamatos petézés. Alapból hasznos jószágok, megeszik amit más nem talál meg, így az nem bomlik tovább a vízben akár hetekig, az élő növényi szövetet nem bántják. A túlzott táplálékforrás egyébként jelenthet bomló halkaja- vagy növényi szövetmaradványokat, egyik sem hangzik jól. Ezek az elsődleges kérdések, ezeket kéne megvizsgálni. Csigacsapda: üres joghurtos pohár, az aljába néhány kavics + egy forrázott uborka/répaszelet, éjjelre be, reggelre tömve lesz és könnyedén kiemelhető.
2018. jún. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én egy kanál sóval oldottam meg egyszer az ilyen problémát. Utánna már csak a házak maradtak..
2018. jún. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!